Event Entries


Entries last updated - Friday, 01st June, 2018 @ 02:34pm
                            
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Junior HS (38)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  13.16  5/31/2014   Mykenzi Harding, Brother Rice                
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    245 Chipman, Julia                04 Brother Rice             NT        
  2    246 Cuff, Jamie Lynn              05 Brother Rice             NT        
  3    251 Murphy, Hailey                05 Brother Rice             NT        
  4    252 Pawlett, Amber                05 Brother Rice             NT        
  5    253 Pelley, Stephanie             05 Brother Rice             NT        
  6    255 Ring, Gia                     05 Brother Rice             NT        
  7    256 Shaw, Emily                   05 Brother Rice             NT        
  8    261 Cleary, Emma                  04 Carbonear Ac             NT        
  9    267 Young, Sara                   04 Carbonear Ac             NT        
 10    281 Summers, Charlie              03 Holy Trinity             NT        
 11    294 Purchase, Lauren              05 St. Matthew'             NT        
 12    296 Bown, Callie                  05 St. Paul's I             NT        
 13    301 Kinden, Olivia                05 St. Paul's I             NT        
 14    305 Coady, Sarah                  05 St. Paul's J             NT        
 15    309 McCarthy, Claire              05 St. Paul's J             NT        
 16    311 Winsor, Claire                05 St. Paul's J             NT        
 17    315 Button, Mallory               04 St. Peter's              NT        
 18    324 Hawco, Kaitlyn                03 St. Peter's              NT        
 19    327 Murphy, Natalie               04 St. Peter's              NT        
 20    328 O'Keefe, Kenzie               03 St. Peter's              NT        
 21    329 Sauve, Eva                    03 St. Peter's              NT        
 22    330 Somerton, Catherine           04 St. Peter's              NT        
 23    334 Warford, Emily                03 St. Peter's              NT        
 24    347 Chislett, Shilo               03 Stephenville             NT        
 25    350 Dollimount, Samantha          03 Stephenville             NT        
 26    359 Lane, Faith                   03 Stephenville             NT        
 27    373 Tilley, Jenna                 03 Stephenville             NT        
 28    376 Abbott, Keristen              04 Stephenville             NT        
 29    377 Boland, Jewel                 05 Stephenville             NT        
 30    378 Boudreau, Alanna              04 Stephenville             NT        
 31    380 Duffy, Avari                  05 Stephenville             NT        
 32    384 Johnston, Madelena            04 Stephenville             NT        
 33    387 O'Quinn, Mya                  05 Stephenville             NT        
 34    389 Savoury, Jackie               04 Stephenville             NT        
 35    390 Scott, Hannah                 04 Stephenville             NT        
 36    392 Smith, Raeya                  04 Stephenville             NT        
 37    393 Stokes, Beth                  04 Stephenville             NT        
 38    396 White, Chloe                  05 Stephenville             NT        
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash Junior HS (27)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:45 AM
 Meet Record:  12.38  5/31/2014   Deepal Deshpande, Lakecrest In               
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    244 Alyward, Nick                 03 Brother Rice             NT        
  2    248 Gardner, Eric                 05 Brother Rice             NT        
  3    260 Broomfield, Dylan             04 Carbonear Ac             NT        
  4    263 Kennedy, Jacob                05 Carbonear Ac             NT        
  5    265 Power, Levi                   05 Carbonear Ac             NT        
  6    266 Slade, Kevin                  05 Carbonear Ac             NT        
  7    282 Critch, Jacob                 04 MacDonald Dr             NT        
  8    290 Griffiths, Jack               05 St. Matthew'             NT        
  9    291 Hiscock, Matthew              05 St. Matthew'             NT        
 10    297 Ejekham, Derrick              03 St. Paul's I             NT        
 11    304 Tulk, Storm                   05 St. Paul's I             NT        
 12    306 Dawe, Mason                   05 St. Paul's J             NT        
 13    310 Nunes, Alexandre              03 St. Paul's J             NT        
 14    313 Broderick, Logan              04 St. Peter's              NT        
 15    319 Dalton, Jayson                04 St. Peter's              NT        
 16    320 Drake, Logan                  04 St. Peter's              NT        
 17    332 Taylor, Kyle                  03 St. Peter's              NT        
 18    333 Walsh, Braedan                04 St. Peter's              NT        
 19    335 White, Lucas                  04 St. Peter's              NT        
 20    343 Budden, Michael               02 Stephenville             NT        
 21    348 Chubb, Donovan                03 Stephenville             NT        
 22    354 Hackett, Shawn                03 Stephenville             NT        
 23    371 Stein, Bill                   03 Stephenville             NT        
 24    372 Taylor, Nathan                03 Stephenville             NT        
 25    382 Hefferan, Evan                05 Stephenville             NT        
 26    391 Shea, Nicholas                04 Stephenville             NT        
 27    395 Target, Kyle                  05 Stephenville             NT        
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash Junior HS (27)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:05 PM
 Meet Record:  27.28  5/31/2014   Mykenzi Harding, Brother Rice                
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    251 Murphy, Hailey                05 Brother Rice             NT        
  2    252 Pawlett, Amber                05 Brother Rice             NT        
  3    255 Ring, Gia                     05 Brother Rice             NT        
  4    256 Shaw, Emily                   05 Brother Rice             NT        
  5    264 Lee, Abbigayle                05 Carbonear Ac             NT        
  6    281 Summers, Charlie              03 Holy Trinity             NT        
  7    294 Purchase, Lauren              05 St. Matthew'             NT        
  8    298 Greening, Leah                05 St. Paul's I             NT        
  9    305 Coady, Sarah                  05 St. Paul's J             NT        
 10    307 Hu, Annie                     05 St. Paul's J             NT        
 11    308 Hu, Jenna                     05 St. Paul's J             NT        
 12    311 Winsor, Claire                05 St. Paul's J             NT        
 13    317 Chisholm, Chloe               04 St. Peter's              NT        
 14    321 Duffett, Kiara                03 St. Peter's              NT        
 15    324 Hawco, Kaitlyn                03 St. Peter's              NT        
 16    328 O'Keefe, Kenzie               03 St. Peter's              NT        
 17    329 Sauve, Eva                    03 St. Peter's              NT        
 18    330 Somerton, Catherine           04 St. Peter's              NT        
 19    347 Chislett, Shilo               03 Stephenville             NT        
 20    350 Dollimount, Samantha          03 Stephenville             NT        
 21    373 Tilley, Jenna                 03 Stephenville             NT        
 22    377 Boland, Jewel                 05 Stephenville             NT        
 23    381 Gabriel, Chenoa               04 Stephenville             NT        
 24    385 Martin, Mackenzie             05 Stephenville             NT        
 25    387 O'Quinn, Mya                  05 Stephenville             NT        
 26    388 Parsons, Samantha             05 Stephenville             NT        
 27    396 White, Chloe                  05 Stephenville             NT        
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash Junior HS (18)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:10 PM
 Meet Record:  24.30  6/5/2010    Thomas Faour, Macdonald Jr                   
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    248 Gardner, Eric                 05 Brother Rice             NT        
  2    259 Yetman, Nick                  03 Brother Rice             NT        
  3    282 Critch, Jacob                 04 MacDonald Dr             NT        
  4    292 Murrin, David                 05 St. Matthew'             NT        
  5    302 MacLean, Finlay               05 St. Paul's I             NT        
  6    304 Tulk, Storm                   05 St. Paul's I             NT        
  7    306 Dawe, Mason                   05 St. Paul's J             NT        
  8    310 Nunes, Alexandre              03 St. Paul's J             NT        
  9    313 Broderick, Logan              04 St. Peter's              NT        
 10    320 Drake, Logan                  04 St. Peter's              NT        
 11    332 Taylor, Kyle                  03 St. Peter's              NT        
 12    333 Walsh, Braedan                04 St. Peter's              NT        
 13    335 White, Lucas                  04 St. Peter's              NT        
 14    348 Chubb, Donovan                03 Stephenville             NT        
 15    354 Hackett, Shawn                03 Stephenville             NT        
 16    371 Stein, Bill                   03 Stephenville             NT        
 17    382 Hefferan, Evan                05 Stephenville             NT        
 18    395 Target, Kyle                  05 Stephenville             NT        
 
Event 5  Girls 300 Meter Dash Junior HS (21)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 12:05 PM
 Meet Record:  43.28  6/3/2017    Molly Pomeroy, Beaconsfield                  
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    251 Murphy, Hailey                05 Brother Rice             NT        
  2    252 Pawlett, Amber                05 Brother Rice             NT        
  3    267 Young, Sara                   04 Carbonear Ac             NT        
  4    281 Summers, Charlie              03 Holy Trinity             NT        
  5    284 Johnson, Emberley             04 Mount Pearl              NT        
  6    307 Hu, Annie                     05 St. Paul's J             NT        
  7    308 Hu, Jenna                     05 St. Paul's J             NT        
  8    322 Garlie, Sarah                 04 St. Peter's              NT        
  9    323 Hackett, Olivia               04 St. Peter's              NT        
 10    324 Hawco, Kaitlyn                03 St. Peter's              NT        
 11    329 Sauve, Eva                    03 St. Peter's              NT        
 12    337 Woolgar, Hannah               04 St. Peter's              NT        
 13    350 Dollimount, Samantha          03 Stephenville             NT        
 14    355 House, Abbi                   03 Stephenville             NT        
 15    369 Power, Myla                   03 Stephenville             NT        
 16    375 Young, Madison                03 Stephenville             NT        
 17    380 Duffy, Avari                  05 Stephenville             NT        
 18    384 Johnston, Madelena            04 Stephenville             NT        
 19    386 McIntosh, Claire              04 Stephenville             NT        
 20    388 Parsons, Samantha             05 Stephenville             NT        
 21    389 Savoury, Jackie               04 Stephenville             NT        
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash Junior HS (10)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 12:10 PM
 Meet Record:  38.01  6/5/2010    Thomas Faour, Macdonald Drive Jr HS          
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    244 Alyward, Nick                 03 Brother Rice             NT        
  2    258 Thibault, Cole                05 Brother Rice             NT        
  3    260 Broomfield, Dylan             04 Carbonear Ac             NT        
  4    262 Green, Adrian                 04 Carbonear Ac             NT        
  5    263 Kennedy, Jacob                05 Carbonear Ac             NT        
  6    265 Power, Levi                   05 Carbonear Ac             NT        
  7    266 Slade, Kevin                  05 Carbonear Ac             NT        
  8    293 O'Dea, Cian                   05 St. Matthew'             NT        
  9    331 Taylor, Alexander             03 St. Peter's              NT        
 10    397 Young, Zach                   05 Villanova Ju             NT        
 
Event 7  Girls 800 Meter Run Junior HS (20)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 1:30 PM
 Meet Record:  2:19.16  6/3/2017    Camryn Bonia, MacDonald Dr                 
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    254 Quinlan, Kathleen             04 Brother Rice             NT        
  2    256 Shaw, Emily                   05 Brother Rice             NT        
  3    261 Cleary, Emma                  04 Carbonear Ac             NT        
  4    284 Johnson, Emberley             04 Mount Pearl              NT        
  5    288 Miller, Ashlyn                03 St. Bonavent             NT        
  6    296 Bown, Callie                  05 St. Paul's I             NT        
  7    300 Kelly, Mya Jane               05 St. Paul's I             NT        
  8    303 Stagg, Adrienne               04 St. Paul's I             NT        
  9    314 Browne, Madisyn               03 St. Peter's              NT        
 10    315 Button, Mallory               04 St. Peter's              NT        
 11    317 Chisholm, Chloe               04 St. Peter's              NT        
 12    322 Garlie, Sarah                 04 St. Peter's              NT        
 13    323 Hackett, Olivia               04 St. Peter's              NT        
 14    326 Jardin, Caroline              03 St. Peter's              NT        
 15    337 Woolgar, Hannah               04 St. Peter's              NT        
 16    358 Lafitte, Jaicee               03 Stephenville             NT        
 17    369 Power, Myla                   03 Stephenville             NT        
 18    375 Young, Madison                03 Stephenville             NT        
 19    385 Martin, Mackenzie             05 Stephenville             NT        
 20    386 McIntosh, Claire              04 Stephenville             NT        
 
Event 8  Boys 800 Meter Run Junior HS (5)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 1:45 PM
 Meet Record:  2:12.19  6/4/2016    Eric Knight, MacDonald Dr                  
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    258 Thibault, Cole                05 Brother Rice             NT        
  2    302 MacLean, Finlay               05 St. Paul's I             NT        
  3    331 Taylor, Alexander             03 St. Peter's              NT        
  4    336 Whiteway, Liam                04 St. Peter's              NT        
  5    397 Young, Zach                   05 Villanova Ju             NT        
 
Event 9  Girls 1200 Meter Run Junior HS (19)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:00 AM
 Meet Record:  3:47.81  6/4/2016    Camryn Bonia, MacDonald Dr                 
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    245 Chipman, Julia                04 Brother Rice             NT        
  2    254 Quinlan, Kathleen             04 Brother Rice             NT        
  3    284 Johnson, Emberley             04 Mount Pearl              NT        
  4    288 Miller, Ashlyn                03 St. Bonavent             NT        
  5    295 Woldesenbet, Mekdemawit       05 St. Matthew'             NT        
  6    298 Greening, Leah                05 St. Paul's I             NT        
  7    299 Jones, Megan                  05 St. Paul's I             NT        
  8    300 Kelly, Mya Jane               05 St. Paul's I             NT        
  9    301 Kinden, Olivia                05 St. Paul's I             NT        
 10    303 Stagg, Adrienne               04 St. Paul's I             NT        
 11    317 Chisholm, Chloe               04 St. Peter's              NT        
 12    322 Garlie, Sarah                 04 St. Peter's              NT        
 13    323 Hackett, Olivia               04 St. Peter's              NT        
 14    327 Murphy, Natalie               04 St. Peter's              NT        
 15    337 Woolgar, Hannah               04 St. Peter's              NT        
 16    358 Lafitte, Jaicee               03 Stephenville             NT        
 17    375 Young, Madison                03 Stephenville             NT        
 18    379 Cassell, Samantha             04 Stephenville             NT        
 19    394 Target, Jenna                 04 Stephenville             NT        
 
Event 10  Boys 1200 Meter Run Junior HS (10)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:10 AM
 Meet Record:  3:22.44  6/4/2016    Evan Knight, MacDonald Dr                  
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    243 Avery, Thomas                 05 Brookside In             NT        
  2    259 Yetman, Nick                  03 Brother Rice             NT        
  3    262 Green, Adrian                 04 Carbonear Ac             NT        
  4    293 O'Dea, Cian                   05 St. Matthew'             NT        
  5    304 Tulk, Storm                   05 St. Paul's I             NT        
  6    318 Corbett, Russell              03 St. Peter's              NT        
  7    325 Hounsell, Xander              03 St. Peter's              NT        
  8    331 Taylor, Alexander             03 St. Peter's              NT        
  9    336 Whiteway, Liam                04 St. Peter's              NT        
 10    391 Shea, Nicholas                04 Stephenville             NT        
 
Event 11  Girls 2000 Meter Run Junior HS (10)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:30 PM
 Meet Record:  6:56.73  6/5/2012    Jillian Forsey, Stephenville HS            
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    247 Dodd, Maria                   05 Brother Rice             NT        
  2    253 Pelley, Stephanie             05 Brother Rice             NT        
  3    267 Young, Sara                   04 Carbonear Ac             NT        
  4    295 Woldesenbet, Mekdemawit       05 St. Matthew'             NT        
  5    299 Jones, Megan                  05 St. Paul's I             NT        
  6    300 Kelly, Mya Jane               05 St. Paul's I             NT        
  7    327 Murphy, Natalie               04 St. Peter's              NT        
  8    355 House, Abbi                   03 Stephenville             NT        
  9    379 Cassell, Samantha             04 Stephenville             NT        
 10    394 Target, Jenna                 04 Stephenville             NT        
 
Event 12  Boys 2000 Meter Run Junior HS (2)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:45 PM
 Meet Record:  6:06.67  6/4/2016    Evan Knight, MacDonald Dr                  
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    325 Hounsell, Xander              03 St. Peter's              NT        
  2    336 Whiteway, Liam                04 St. Peter's              NT        
 
Event 13  Girls Long Jump Junior HS (22)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  4.58m  6/5/2010    Nicole Chan, Beaconsfield Jn HS              
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    245 Chipman, Julia                04 Brother Rice             ND        
  2    246 Cuff, Jamie Lynn              05 Brother Rice             ND        
  3    249 MacGowan, Adrienne            04 Brother Rice             ND        
  4    250 McGrath, Laura                04 Brother Rice             ND        
  5    253 Pelley, Stephanie             05 Brother Rice             ND        
  6    254 Quinlan, Kathleen             04 Brother Rice             ND        
  7    255 Ring, Gia                     05 Brother Rice             ND        
  8    257 Sheppard, Emily               04 Brother Rice             ND        
  9    264 Lee, Abbigayle                05 Carbonear Ac             ND        
 10    307 Hu, Annie                     05 St. Paul's J             ND        
 11    308 Hu, Jenna                     05 St. Paul's J             ND        
 12    312 Zahariadis, Sofia             05 St. Paul's J             ND        
 13    314 Browne, Madisyn               03 St. Peter's              ND        
 14    321 Duffett, Kiara                03 St. Peter's              ND        
 15    326 Jardin, Caroline              03 St. Peter's              ND        
 16    328 O'Keefe, Kenzie               03 St. Peter's              ND        
 17    359 Lane, Faith                   03 Stephenville             ND        
 18    369 Power, Myla                   03 Stephenville             ND        
 19    377 Boland, Jewel                 05 Stephenville             ND        
 20    385 Martin, Mackenzie             05 Stephenville             ND        
 21    386 McIntosh, Claire              04 Stephenville             ND        
 22    396 White, Chloe                  05 Stephenville             ND        
 
Event 14  Boys Long Jump Junior HS (17)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:00 PM
 Meet Record:  5.10m  5/31/2009   Lucas Power, Mobile CHS                      
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    244 Alyward, Nick                 03 Brother Rice             ND        
  2    265 Power, Levi                   05 Carbonear Ac             ND        
  3    266 Slade, Kevin                  05 Carbonear Ac             ND        
  4    291 Hiscock, Matthew              05 St. Matthew'             ND        
  5    292 Murrin, David                 05 St. Matthew'             ND        
  6    293 O'Dea, Cian                   05 St. Matthew'             ND        
  7    297 Ejekham, Derrick              03 St. Paul's I             ND        
  8    302 MacLean, Finlay               05 St. Paul's I             ND        
  9    313 Broderick, Logan              04 St. Peter's              ND        
 10    318 Corbett, Russell              03 St. Peter's              ND        
 11    319 Dalton, Jayson                04 St. Peter's              ND        
 12    320 Drake, Logan                  04 St. Peter's              ND        
 13    333 Walsh, Braedan                04 St. Peter's              ND        
 14    335 White, Lucas                  04 St. Peter's              ND        
 15    382 Hefferan, Evan                05 Stephenville             ND        
 16    391 Shea, Nicholas                04 Stephenville             ND        
 17    395 Target, Kyle                  05 Stephenville             ND        
 
Event 15  Girls High Jump Junior HS (8)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:00 PM
 Meet Record:  1.59m  6/5/2010    Shaughnessy O'Driscoll, Mobile CHS           
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    247 Dodd, Maria                   05 Brother Rice             NH        
  2    249 MacGowan, Adrienne            04 Brother Rice             NH        
  3    299 Jones, Megan                  05 St. Paul's I             NH        
  4    321 Duffett, Kiara                03 St. Peter's              NH        
  5    352 Furlong, Grace                03 Stephenville             NH        
  6    355 House, Abbi                   03 Stephenville             NH        
  7    381 Gabriel, Chenoa               04 Stephenville             NH        
  8    384 Johnston, Madelena            04 Stephenville             NH        
 
Event 16  Boys High Jump Junior HS (10)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:00 AM
 Meet Record:  1.70m  5/31/2008   James McCulloch, S'ville High                
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    248 Gardner, Eric                 05 Brother Rice             NH        
  2    258 Thibault, Cole                05 Brother Rice             NH        
  3    292 Murrin, David                 05 St. Matthew'             NH        
  4    297 Ejekham, Derrick              03 St. Paul's I             NH        
  5    306 Dawe, Mason                   05 St. Paul's J             NH        
  6    318 Corbett, Russell              03 St. Peter's              NH        
  7    319 Dalton, Jayson                04 St. Peter's              NH        
  8    332 Taylor, Kyle                  03 St. Peter's              NH        
  9    371 Stein, Bill                   03 Stephenville             NH        
 10    372 Taylor, Nathan                03 Stephenville             NH        
 
Event 17  Girls Shot Put 3kg Junior HS (27)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:00 AM
 Meet Record:  10.25m  5/31/2008   Crystal Miesseau, S'ville High              
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    246 Cuff, Jamie Lynn              05 Brother Rice             ND        
  2    247 Dodd, Maria                   05 Brother Rice             ND        
  3    249 MacGowan, Adrienne            04 Brother Rice             ND        
  4    250 McGrath, Laura                04 Brother Rice             ND        
  5    257 Sheppard, Emily               04 Brother Rice             ND        
  6    261 Cleary, Emma                  04 Carbonear Ac             ND        
  7    264 Lee, Abbigayle                05 Carbonear Ac             ND        
  8    296 Bown, Callie                  05 St. Paul's I             ND        
  9    298 Greening, Leah                05 St. Paul's I             ND        
 10    301 Kinden, Olivia                05 St. Paul's I             ND        
 11    303 Stagg, Adrienne               04 St. Paul's I             ND        
 12    314 Browne, Madisyn               03 St. Peter's              ND        
 13    315 Button, Mallory               04 St. Peter's              ND        
 14    326 Jardin, Caroline              03 St. Peter's              ND        
 15    330 Somerton, Catherine           04 St. Peter's              ND        
 16    347 Chislett, Shilo               03 Stephenville             ND        
 17    352 Furlong, Grace                03 Stephenville             ND        
 18    376 Abbott, Keristen              04 Stephenville             ND        
 19    378 Boudreau, Alanna              04 Stephenville             ND        
 20    381 Gabriel, Chenoa               04 Stephenville             ND        
 21    387 O'Quinn, Mya                  05 Stephenville             ND        
 22    388 Parsons, Samantha             05 Stephenville             ND        
 23    389 Savoury, Jackie               04 Stephenville             ND        
 24    390 Scott, Hannah                 04 Stephenville             ND        
 25    392 Smith, Raeya                  04 Stephenville             ND        
 26    393 Stokes, Beth                  04 Stephenville             ND        
 27    394 Target, Jenna                 04 Stephenville             ND        
 
Event 18  Boys Shot Put 4kg Junior HS (12)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:00 AM
 Meet Record:  11.45m  5/31/2008   Tim Rose, S'ville High                      
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    259 Yetman, Nick                  03 Brother Rice             ND        
  2    260 Broomfield, Dylan             04 Carbonear Ac             ND        
  3    262 Green, Adrian                 04 Carbonear Ac             ND        
  4    263 Kennedy, Jacob                05 Carbonear Ac             ND        
  5    291 Hiscock, Matthew              05 St. Matthew'             ND        
  6    316 Cameron, Samuel               04 St. Peter's              ND        
  7    325 Hounsell, Xander              03 St. Peter's              ND        
  8    343 Budden, Michael               02 Stephenville             ND        
  9    348 Chubb, Donovan                03 Stephenville             ND        
 10    354 Hackett, Shawn                03 Stephenville             ND        
 11    363 McConell, Dayne               03 Stephenville             ND        
 12    383 Hogan, Brady                  05 Stephenville             ND        
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash Senior HS (3)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:35 AM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    242 Steele, Hannah                02 Bay D'Espoir             NT        
  2    283 Ryan, Olivia                  02 Marystown Ce             NT        
  3    340 Benoit, Jessica               02 Stephenville             NT        
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash Senior HS (17)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:50 AM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    238 Collier, Dylan                01 Bay D'Espoir             NT        
  2    239 Collier, Preston              00 Bay D'Espoir             NT        
  3    269 Pryor, Kyle                   01 Gander Colle             NT        
  4    270 Pryor, Ryan                   01 Gander Colle             NT        
  5    278 Crane, Keagan                 02 Holy Heart H             NT        
  6    279 Ford, Mark                    01 Holy Heart H             NT        
  7    338 Alexander, David              01 Stephenville             NT        
  8    339 Anderson, Mark                02 Stephenville             NT        
  9    341 Blundon, Isaac                01 Stephenville             NT        
 10    345 Butt, Nick                    01 Stephenville             NT        
 11    346 Byrne, Jacob                  00 Stephenville             NT        
 12    351 Estoppey, Devon               02 Stephenville             NT        
 13    357 Jesso, Jacob                  02 Stephenville             NT        
 14    364 McConell, Denver              00 Stephenville             NT        
 15    367 Philpott, Ben                 02 Stephenville             NT        
 16    374 Wadie, Karim                  02 Stephenville             NT        
 17    398 Jones, Jeremy                 97 Waterford Va             NT        
 
Event 21  Girls 200 Meter Dash Senior HS (3)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:10 PM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    276 Pomeroy, Molly                02 Gonzaga High             NT        
  2    283 Ryan, Olivia                  02 Marystown Ce             NT        
  3    353 Gillam, Hannah                02 Stephenville             NT        
 
Event 22  Boys 200 Meter Dash Senior HS (12)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:15 PM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    269 Pryor, Kyle                   01 Gander Colle             NT        
  2    270 Pryor, Ryan                   01 Gander Colle             NT        
  3    273 Hamilton, Josh                00 Gonzaga High             NT        
  4    278 Crane, Keagan                 02 Holy Heart H             NT        
  5    279 Ford, Mark                    01 Holy Heart H             NT        
  6    338 Alexander, David              01 Stephenville             NT        
  7    346 Byrne, Jacob                  00 Stephenville             NT        
  8    351 Estoppey, Devon               02 Stephenville             NT        
  9    356 Jesso, Andrew                 02 Stephenville             NT        
 10    357 Jesso, Jacob                  02 Stephenville             NT        
 11    367 Philpott, Ben                 02 Stephenville             NT        
 12    374 Wadie, Karim                  02 Stephenville             NT        
 
Event 23  Girls 400 Meter Dash Senior HS (1)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:20 AM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    276 Pomeroy, Molly                02 Gonzaga High             NT        
 
Event 24  Boys 400 Meter Dash Senior HS (7)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:25 AM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    270 Pryor, Ryan                   01 Gander Colle             NT        
  2    273 Hamilton, Josh                00 Gonzaga High             NT        
  3    274 Knight, Eric                  01 Gonzaga High             NT        
  4    279 Ford, Mark                    01 Holy Heart H             NT        
  5    341 Blundon, Isaac                01 Stephenville             NT        
  6    370 Smith, Phillip                00 Stephenville             NT        
  7    398 Jones, Jeremy                 97 Waterford Va             NT        
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Senior HS (4)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 1:35 PM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    272 Bonia, Camryn                 02 Gonzaga High             NT        
  2    276 Pomeroy, Molly                02 Gonzaga High             NT        
  3    285 Ledevehat, Shae               01 Mount Pearl              NT        
  4    287 Lewis, Sarah                  01 St. Bonavent             NT        
 
Event 26  Boys 800 Meter Run Senior HS (7)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 1:50 PM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    274 Knight, Eric                  01 Gonzaga High             NT        
  2    275 Knight, Evan                  01 Gonzaga High             NT        
  3    277 Aylward, Fintan               01 Holy Heart H             NT        
  4    289 Miller, Cullen                00 St. Bonavent             NT        
  5    341 Blundon, Isaac                01 Stephenville             NT        
  6    366 Parsons, Sam                  02 Stephenville             NT        
  7    398 Jones, Jeremy                 97 Waterford Va             NT        
 
Event 27  Girls 1500 Meter Run Senior HS (3)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:40 AM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    286 Chafe, Maria                  01 St. Bonavent             NT        
  2    287 Lewis, Sarah                  01 St. Bonavent             NT        
  3    349 Dollimont, Emma               02 Stephenville             NT        
 
Event 28  Boys 1500 Meter Run Senior HS (6)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:50 AM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    275 Knight, Evan                  01 Gonzaga High             NT        
  2    277 Aylward, Fintan               01 Holy Heart H             NT        
  3    280 Muzychka, Tomas               02 Holy Heart H             NT        
  4    289 Miller, Cullen                00 St. Bonavent             NT        
  5    368 Pinksen, Bradley              02 Stephenville             NT        
  6    370 Smith, Phillip                00 Stephenville             NT        
 
Event 29  Girls 2000 Meter Run Senior HS (1)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:30 PM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    349 Dollimont, Emma               02 Stephenville             NT        
 
Event 30  Boys 2000 Meter Run Senior HS (4)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:45 PM
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    280 Muzychka, Tomas               02 Holy Heart H             NT        
  2    366 Parsons, Sam                  02 Stephenville             NT        
  3    368 Pinksen, Bradley              02 Stephenville             NT        
  4    370 Smith, Phillip                00 Stephenville             NT        
 
Event 31  Girls High Jump Senior HS (2)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:00 PM
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    268 Ejeckam, Alexis               02 Gander Colle             NH        
  2    342 Brochu, Holly                 00 Stephenville             NH        
 
Event 32  Boys High Jump Senior HS (6)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    238 Collier, Dylan                01 Bay D'Espoir             NH        
  2    239 Collier, Preston              00 Bay D'Espoir             NH        
  3    338 Alexander, David              01 Stephenville             NH        
  4    364 McConell, Denver              00 Stephenville             NH        
  5    366 Parsons, Sam                  02 Stephenville             NH        
  6    374 Wadie, Karim                  02 Stephenville             NH        
 
Event 33  Girls Long Jump Senior HS (9)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    240 Hoskins, Kendra               02 Bay D'Espoir             ND        
  2    242 Steele, Hannah                02 Bay D'Espoir             ND        
  3    268 Ejeckam, Alexis               02 Gander Colle             ND        
  4    283 Ryan, Olivia                  02 Marystown Ce             ND        
  5    285 Ledevehat, Shae               01 Mount Pearl              ND        
  6    340 Benoit, Jessica               02 Stephenville             ND        
  7    342 Brochu, Holly                 00 Stephenville             ND        
  8    361 Leroy, Alyssa                 00 Stephenville             ND        
  9    362 MacDonald, Claudia            00 Stephenville             ND        
 
Event 34  Boys Long Jump Senior HS (9)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 2:00 PM
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    238 Collier, Dylan                01 Bay D'Espoir             ND        
  2    239 Collier, Preston              00 Bay D'Espoir             ND        
  3    273 Hamilton, Josh                00 Gonzaga High             ND        
  4    339 Anderson, Mark                02 Stephenville             ND        
  5    346 Byrne, Jacob                  00 Stephenville             ND        
  6    351 Estoppey, Devon               02 Stephenville             ND        
  7    356 Jesso, Andrew                 02 Stephenville             ND        
  8    364 McConell, Denver              00 Stephenville             ND        
  9    365 Mills, Matthew                02 Stephenville             ND        
 
Event 35  Girls Shot Put 4kg Senior HS (10)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 11:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    240 Hoskins, Kendra               02 Bay D'Espoir             ND        
  2    242 Steele, Hannah                02 Bay D'Espoir             ND        
  3    268 Ejeckam, Alexis               02 Gander Colle             ND        
  4    271 Bonia, Caitriona              00 Gonzaga High             ND        
  5    285 Ledevehat, Shae               01 Mount Pearl              ND        
  6    342 Brochu, Holly                 00 Stephenville             ND        
  7    344 Budden, Stephanie             01 Stephenville             ND        
  8    353 Gillam, Hannah                02 Stephenville             ND        
  9    361 Leroy, Alyssa                 00 Stephenville             ND        
 10    362 MacDonald, Claudia            00 Stephenville             ND        
 
Event 36  Boys Shot Put 5kg Senior HS (4)
===============================================================================
Saturday 6/2/2018 - 10:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    241 Skinner, Hunter               00 Bay D'Espoir             ND        
  2    345 Butt, Nick                    01 Stephenville             ND        
  3    360 Leamon, Colby                 01 Stephenville             ND        
  4    365 Mills, Matthew                02 Stephenville             ND