Start Lists and Lane/Order Assignment


Entries last updated - Friday, 02nd June, 2017 @ 04:52pm
                               
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash (38)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 10:30 AM
 Meet Record:  13.16  5/31/2014   Mykenzi Harding, Brother Rice                
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1635 Smith, Rayea                  04 Stephenville                
  3   1543 Sweeney, Kaitlyn              03 Laval High S                
  4   1608 Gillam, Hannah                02 Stephenville                
  5   1629 Power, Myla                   03 Stephenville                
  6   1600 Organ, Amy                    03 St. Thomas A                
  7   1618 Cassell, Samantha             04 Stephenville                
  8   1527 McKewan, Chloe                02 Brother Rice                
Section 2  Timed Finals
  1   1637 Targett, Jenna                04 Stephenville                
  2   1576 Benson, Kyra                  04 St. Peter's                 
  3   1528 Ryan, Caroline                03 Brother Rice                
  4   1624 Hewitt, Alexis                03 Stephenville                
  5   1636 Suarez, Sofia                 02 Stephenville                
  6   1566 Oldford, Chloe                02 St. Paul's I                
  7   1609 Hulan, Abby                   02 Stephenville                
  8   1631 Savoury, Jackie               04 Stephenville                
Section 3  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1521 Belbin, Charlotte             04 Brother Rice                
  3   1542 Lannon, Brooke                03 Laval High S                
  4   1603 Bennett, Toni                 02 Stephenville                
  5   1531 Gardiner, Sheyenne            02 Fatima Acade                
  6   1546 Drover, Mackenzie             02 Learys Brook                
  7   1638 Young, Madison                03 Stephenville                
  8   1623 Gallant, Megan                04 Stephenville                
Section 4  Timed Finals
  1   1632 Scott, Hannah                 04 Stephenville                
  2   1557 Ryan, Olivia                  02 Pearce Junio                
  3   1634 Sikandar, Hamnah              03 Stephenville                
  4   1589 Sturge, Rebecca               02 St. Peter's                 
  5   1619 Chislet, Shilo                03 Stephenville                
  6   1552 Neary, Emily                  03 Learys Brook                
  7   1616 Ayre, Olivia                  04 Stephenville                
  8   1622 Gabriel, Chanoa               04 Stephenville                
Section 5  Timed Finals
  1   1628 McIntosh, Claire              04 Stephenville                
  2   1513 Lee, Taylor                   03 Bay D'Espoir                
  3   1604 Benoit, Jessica               02 Stephenville                
  4   1567 Powell, Dipika                02 St. Paul's I                
  5   1533 McGrath, Haileigh             02 Fatima Acade                
  6   1551 Murphy, Kristen               03 Learys Brook                
  7   1593 Furlong, Grace                03 St. Thomas A                
  8   1575 Power, Rachel                 04 St. Paul's J                
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash (34)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 10:40 AM
 Meet Record:  12.38  5/31/2014   Deepal Deshpande, Lakecrest In               
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1630 Sacrey, Jonathan              04 Stephenville                
  3   1591 Blanchard, Logan              04 St. Thomas A                
  4   1607 Gabrielle, David              02 Stephenville                
  5   1627 Marche, Colton                03 Stephenville                
  6   1524 Crane, Keagan                 02 Brother Rice                
  7   1568 Pryor, Kyle                   01 St. Paul's I                
  8   1580 Dean, Zachary                 03 St. Peter's                 
Section 2  Timed Finals
  1   1577 Broderick, Logan              04 St. Peter's                 
  2   1569 Pryor, Ryan                   01 St. Paul's I                
  3   1554 Critch, Jacob                 04 MacDonald Dr                
  4   1571 Hayward, Jeffrey              02 St. Paul's J                
  5   1617 Budden, Micheal               02 Stephenville                
  6   1613 Philpott, Ben                 02 Stephenville                
  7   1582 Edwards, Nathan               03 St. Peter's                 
  8   1594 Hackett, Shawn                03 St. Thomas A                
Section 3  Timed Finals
  1   1595 Hunt-Benoit, Dawson           04 St. Thomas A                
  2   1599 McConnell, Dayne              03 St. Thomas A                
  3   1559 Morris, Max                   04 St. Matthew'                
  4   1605 Dicesare, Evan                02 Stephenville                
  5   1602 Anderson, Mark                02 Stephenville                
  6   1590 Taylor, Kyle                  03 St. Peter's                 
  7   1625 Jesso, Braydon                04 Stephenville                
  8   1537 Hillier, David                02 Holy Spirit                 
Section 4  Timed Finals
  1   1518 Willcott, Michael             03 Bay D'Espoir                
  2   1583 Galway, Jack                  04 St. Peter's                 
  3   1597 Knott, Jacob                  03 St. Thomas A                
  4   1606 Estopy, Devon                 02 Stephenville                
  5   1526 Lam, Dem                      02 Brother Rice                
  6   1558 Bennett, Aidan                02 St. Bonavent                
  7   1633 Shea, Nicholas                04 Stephenville                
  8                                                                     
Section 5  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3   1588 Randell, John                 04 St. Peter's                 
  4   1610 Jesso, Andrew                 02 Stephenville                
  5   1596 Hynes, Brayden                04 St. Thomas A                
  6   1621 Estoppey, Devon               02 Stephenville                
  7                                                                     
  8                                                                     
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash (25)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 2:00 PM
 Meet Record:  27.28  5/31/2014   Mykenzi Harding, Brother Rice                
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1538 Summers, Charlie              03 Holy Trinity                
  2   1608 Gillam, Hannah                02 Stephenville                
  3   1533 McGrath, Haileigh             02 Fatima Acade                
  4   1551 Murphy, Kristen               03 Learys Brook                
  5   1541 Gambin Ryan, Laura            03 Laval High S                
  6   1638 Young, Madison                03 Stephenville                
  7   1567 Powell, Dipika                02 St. Paul's I                
  8   1587 Ralph, Mckenzie               03 St. Peter's                 
Section 2  Timed Finals
  1   1552 Neary, Emily                  03 Learys Brook                
  2   1636 Suarez, Sofia                 02 Stephenville                
  3   1618 Cassell, Samantha             04 Stephenville                
  4   1520 Argentino, Clara              02 Brother Rice                
  5   1604 Benoit, Jessica               02 Stephenville                
  6   1570 Gibbons, Reagan               04 St. Paul's J                
  7   1531 Gardiner, Sheyenne            02 Fatima Acade                
  8   1557 Ryan, Olivia                  02 Pearce Junio                
Section 3  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1635 Smith, Rayea                  04 Stephenville                
  3   1519 Pomeroy, Molly                02 Beaconsfield                
  4   1566 Oldford, Chloe                02 St. Paul's I                
  5   1515 Steele, Hannah                02 Bay D'Espoir                
  6   1629 Power, Myla                   03 Stephenville                
  7   1592 Chirka, Brooklyn              04 St. Thomas A                
  8                                                                     
Section 4  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1539 Acres, Lee                    03 Laval High S                
  3   1603 Bennett, Toni                 02 Stephenville                
  4   1624 Hewitt, Alexis                03 Stephenville                
  5                                                                     
  6                                                                     
  7                                                                     
  8                                                                     
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash (24)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 2:10 PM
 Meet Record:  24.30  6/5/2010    Thomas Faour, Macdonald Jr                   
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1572 Hewitt, Spencer               02 St. Paul's J                
  2   1595 Hunt-Benoit, Dawson           04 St. Thomas A                
  3   1605 Dicesare, Evan                02 Stephenville                
  4   1606 Estopy, Devon                 02 Stephenville                
  5   1582 Edwards, Nathan               03 St. Peter's                 
  6   1526 Lam, Dem                      02 Brother Rice                
  7   1568 Pryor, Kyle                   01 St. Paul's I                
  8   1601 Abbott, William               02 Stephenville                
Section 2  Timed Finals
  1   1594 Hackett, Shawn                03 St. Thomas A                
  2   1607 Gabrielle, David              02 Stephenville                
  3   1591 Blanchard, Logan              04 St. Thomas A                
  4   1590 Taylor, Kyle                  03 St. Peter's                 
  5   1559 Morris, Max                   04 St. Matthew'                
  6   1596 Hynes, Brayden                04 St. Thomas A                
  7   1550 Mitchelmore, Ty               04 Learys Brook                
  8   1524 Crane, Keagan                 02 Brother Rice                
Section 3  Timed Finals
  1   1597 Knott, Jacob                  03 St. Thomas A                
  2   1625 Jesso, Braydon                04 Stephenville                
  3   1613 Philpott, Ben                 02 Stephenville                
  4   1537 Hillier, David                02 Holy Spirit                 
  5   1569 Pryor, Ryan                   01 St. Paul's I                
  6   1610 Jesso, Andrew                 02 Stephenville                
  7   1577 Broderick, Logan              04 St. Peter's                 
  8   1549 Hedd, Cameron                 04 Learys Brook                
 
Event 5  Girls 300 Meter Dash (17)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 11:45 AM
 Meet Record:  43.86  5/31/2014   Chantal Barnes, Brother Rice                 
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1564 McDonald, Katie               02 St. Paul's I                
  3   1519 Pomeroy, Molly                02 Beaconsfield                
  4   1539 Acres, Lee                    03 Laval High S                
  5   1533 McGrath, Haileigh             02 Fatima Acade                
  6   1556 Johnson, Emberley             04 Mount Pearl                 
  7   1620 Dollimount, Samantha          03 Stephenville                
  8   1538 Summers, Charlie              03 Holy Trinity                
Section 2  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1531 Gardiner, Sheyenne            02 Fatima Acade                
  3   1631 Savoury, Jackie               04 Stephenville                
  4   1523 Cooney, Anna Marie            06 Brother Rice                
  5   1603 Bennett, Toni                 02 Stephenville                
  6   1626 Johnston, Madelena            04 Stephenville                
  7   1587 Ralph, Mckenzie               03 St. Peter's                 
  8                                                                     
Section 3  Timed Finals
  1   1638 Young, Madison                03 Stephenville                
  2   1520 Argentino, Clara              02 Brother Rice                
  3   1609 Hulan, Abby                   02 Stephenville                
  4   1560 Ejeckam, Alexis               02 St. Paul's I                
  5                                                                     
  6                                                                     
  7                                                                     
  8                                                                     
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash (12)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 11:55 AM
 Meet Record:  38.01  6/5/2010    Thomas Faour, Macdonald Drive Jr HS          
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1571 Hayward, Jeffrey              02 St. Paul's J                
  3   1614 Pinksen, Bradley              02 Stephenville                
  4   1588 Randell, John                 04 St. Peter's                 
  5   1568 Pryor, Kyle                   01 St. Paul's I                
  6   1537 Hillier, David                02 Holy Spirit                 
  7   1577 Broderick, Logan              04 St. Peter's                 
  8   1601 Abbott, William               02 Stephenville                
Section 2  Timed Finals
  1                                                                     
  2   1569 Pryor, Ryan                   01 St. Paul's I                
  3   1558 Bennett, Aidan                02 St. Bonavent                
  4   1555 Carter, Nathan                03 Mobile Centr                
  5   1615 Smith, Phillip                02 Stephenville                
  6   1583 Galway, Jack                  04 St. Peter's                 
  7                                                                     
  8                                                                     
 
Event 7  Girls 800 Meter Run (15)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 1:30 PM
 Meet Record:  2:21.80  6/3/2017    Camryn Bonia, MacDonald Dr                 
             Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 1-1A   1611 Jesso, Olivia                 02 Stephenville                
 3-1B   1548 Hall, Kaitlyn                 02 Learys Brook                
 5-1C   1620 Dollimount, Samantha          03 Stephenville                
 7-1D   1628 McIntosh, Claire              04 Stephenville                
 9-1E   1556 Johnson, Emberley             04 Mount Pearl                 
11-1F   1528 Ryan, Caroline                03 Brother Rice                
13-1G   1535 Power, Hailey                 04 Fatima Acade                
15-1H   1564 McDonald, Katie               02 St. Paul's I                
 2-2A   1512 Cox, Tia                      04 Bay D'Espoir                
 4-2B   1562 Kean, Adrienne                04 St. Paul's I                
 6-2C   1598 Lafitte, Jai-Cee              03 St. Thomas A                
 8-2D   1517 Willcott, Jessica             02 Bay D'Espoir                
10-2E   1523 Cooney, Anna Marie            06 Brother Rice                
12-2F   1536 Ramm, Paxton                  02 Fatima Acade                
14-2G   1553 Bonia, Camryn                 02 MacDonald Dr                
16-2H                                                                     
 
Event 8  Boys 800 Meter Run (10)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 1:40 PM
 Meet Record:  2:12.19  6/3/2017    Eric Knight, MacDonald Dr                  
             Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 1-1A   1522 Brown, Eli                    02 Brother Rice                
 3-1B   1544 Wadman, Luke                  04 Laval High S                
 5-1C   1612 Parsons, Sam                  02 Stephenville                
 7-1D   1571 Hayward, Jeffrey              02 St. Paul's J                
 9-1E   1574 Paranavitana, Tristan         02 St. Paul's J                
 2-2A   1586 Hounsell, Xander              03 St. Peter's                 
 4-2B   1588 Randell, John                 04 St. Peter's                 
 6-2C   1545 Webber, John                  02 Laval High S                
 8-2D   1614 Pinksen, Bradley              02 Stephenville                
10-2E   1540 Davis, Luke                   04 Laval High S                
11-1F                                                                     
12-2F                                                                     
13-1G                                                                     
14-2G                                                                     
15-1H                                                                     
16-2H                                                                     
 
Event 9  Girls 1200 Meter Run (15)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 11:00 AM
 Meet Record:  3:47.81  6/3/2017    Camryn Bonia, MacDonald Dr                 
             Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 1-1A   1536 Ramm, Paxton                  02 Fatima Acade                
 3-1B   1512 Cox, Tia                      04 Bay D'Espoir                
 5-1C   1631 Savoury, Jackie               04 Stephenville                
 7-1D   1527 McKewan, Chloe                02 Brother Rice                
 9-1E   1535 Power, Hailey                 04 Fatima Acade                
11-1F   1598 Lafitte, Jai-Cee              03 St. Thomas A                
13-1G   1563 Leroux, Alison                02 St. Paul's I                
15-1H   1562 Kean, Adrienne                04 St. Paul's I                
 2-2A   1573 Noseworthy, Clare             04 St. Paul's J                
 4-2B   1517 Willcott, Jessica             02 Bay D'Espoir                
 6-2C   1516 Strickland, Alexandra         04 Bay D'Espoir                
 8-2D   1637 Targett, Jenna                04 Stephenville                
10-2E   1547 Hall, Jessica                 04 Learys Brook                
12-2F   1611 Jesso, Olivia                 02 Stephenville                
14-2G   1565 Morawski, Kristen             02 St. Paul's I                
16-2H                                                                     
 
Event 10  Boys 1200 Meter Run (11)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 11:10 AM
 Meet Record:  3:22.44  6/3/2017    Evan Knight, MacDonald Dr                  
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1633 Shea, Nicholas                04 Stephenville                
  2   1540 Davis, Luke                   04 Laval High S                
  3   1615 Smith, Phillip                02 Stephenville                
  4   1549 Hedd, Cameron                 04 Learys Brook                
  5   1585 Gulliver, Liam                04 St. Peter's                 
  6   1526 Lam, Dem                      02 Brother Rice                
  7   1574 Paranavitana, Tristan         02 St. Paul's J                
  8   1544 Wadman, Luke                  04 Laval High S                
  9   1614 Pinksen, Bradley              02 Stephenville                
 10   1514 Smith, Tyler                  02 Bay D'Espoir                
 11   1545 Webber, John                  02 Laval High S                
 
Event 11  Girls 2000 Meter Run (11)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 2:30 PM
 Meet Record:  6:56.73  6/5/2012    Jillian Forsey, Stephenville HS            
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1547 Hall, Jessica                 04 Learys Brook                
  2   1566 Oldford, Chloe                02 St. Paul's I                
  3   1535 Power, Hailey                 04 Fatima Acade                
  4   1563 Leroux, Alison                02 St. Paul's I                
  5   1536 Ramm, Paxton                  02 Fatima Acade                
  6   1626 Johnston, Madelena            04 Stephenville                
  7   1543 Sweeney, Kaitlyn              03 Laval High S                
  8   1548 Hall, Kaitlyn                 02 Learys Brook                
  9   1573 Noseworthy, Clare             04 St. Paul's J                
 10   1516 Strickland, Alexandra         04 Bay D'Espoir                
 11   1565 Morawski, Kristen             02 St. Paul's I                
 12                                                                     
 
Event 12  Boys 2000 Meter Run (8)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 2:45 PM
 Meet Record:  6:06.67  6/3/2017    Evan Knight, MacDonald Dr                  
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1612 Parsons, Sam                  02 Stephenville                
  2   1574 Paranavitana, Tristan         02 St. Paul's J                
  3   1555 Carter, Nathan                03 Mobile Centr                
  4   1545 Webber, John                  02 Laval High S                
  5   1627 Marche, Colton                03 Stephenville                
  6   1586 Hounsell, Xander              03 St. Peter's                 
  7   1522 Brown, Eli                    02 Brother Rice                
  8   1615 Smith, Phillip                02 Stephenville                
  9                                                                     
 10                                                                     
 
Event 13  Girls Long Jump (26)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 11:00 AM
 Meet Record:  4.58m  6/5/2010    Nicole Chan, Beaconsfield Jn HS              
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1575 Power, Rachel                 04 St. Paul's J                
  2   1523 Cooney, Anna Marie            06 Brother Rice                
  3   1513 Lee, Taylor                   03 Bay D'Espoir                
  4   1516 Strickland, Alexandra         04 Bay D'Espoir                
  5   1634 Sikandar, Hamnah              03 Stephenville                
  6   1592 Chirka, Brooklyn              04 St. Thomas A                
  7   1529 Dalton, Scarlett              02 Fatima Acade                
  8   1629 Power, Myla                   03 Stephenville                
  9   1626 Johnston, Madelena            04 Stephenville                
 10   1560 Ejeckam, Alexis               02 St. Paul's I                
 11   1622 Gabriel, Chanoa               04 Stephenville                
 12   1534 Morrissey, Emily              03 Fatima Acade                
 13   1515 Steele, Hannah                02 Bay D'Espoir                
 14   1542 Lannon, Brooke                03 Laval High S                
 15   1578 Browne, Madisyn               03 St. Peter's                 
 16   1512 Cox, Tia                      04 Bay D'Espoir                
 17   1600 Organ, Amy                    03 St. Thomas A                
 18   1547 Hall, Jessica                 04 Learys Brook                
 19   1557 Ryan, Olivia                  02 Pearce Junio                
 20   1576 Benson, Kyra                  04 St. Peter's                 
 21   1604 Benoit, Jessica               02 Stephenville                
 22   1567 Powell, Dipika                02 St. Paul's I                
 23   1635 Smith, Rayea                  04 Stephenville                
 24   1517 Willcott, Jessica             02 Bay D'Espoir                
 25   1521 Belbin, Charlotte             04 Brother Rice                
 26   1628 McIntosh, Claire              04 Stephenville                
 27                                                                     
 28                                                                     
 
Event 14  Boys Long Jump (21)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 1:30 PM
 Meet Record:  5.10m  5/31/2009   Lucas Power, Mobile CHS                      
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1518 Willcott, Michael             03 Bay D'Espoir                
  2   1599 McConnell, Dayne              03 St. Thomas A                
  3   1606 Estopy, Devon                 02 Stephenville                
  4   1610 Jesso, Andrew                 02 Stephenville                
  5   1579 Corbett, Russell              03 St. Peter's                 
  6   1514 Smith, Tyler                  02 Bay D'Espoir                
  7   1572 Hewitt, Spencer               02 St. Paul's J                
  8   1583 Galway, Jack                  04 St. Peter's                 
  9   1550 Mitchelmore, Ty               04 Learys Brook                
 10   1554 Critch, Jacob                 04 MacDonald Dr                
 11   1585 Gulliver, Liam                04 St. Peter's                 
 12   1558 Bennett, Aidan                02 St. Bonavent                
 13   1617 Budden, Micheal               02 Stephenville                
 14   1602 Anderson, Mark                02 Stephenville                
 15   1601 Abbott, William               02 Stephenville                
 16   1633 Shea, Nicholas                04 Stephenville                
 17   1549 Hedd, Cameron                 04 Learys Brook                
 18   1596 Hynes, Brayden                04 St. Thomas A                
 19   1625 Jesso, Braydon                04 Stephenville                
 20   1580 Dean, Zachary                 03 St. Peter's                 
 21   1627 Marche, Colton                03 Stephenville                
 22                                                                     
 23                                                                     
 24                                                                     
 25                                                                     
 26                                                                     
 
Event 15  Girls High Jump (12)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 1:30 PM
 Meet Record:  1.59m  6/5/2010    Shaughnessy O'Driscoll, Mobile CHS           
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1576 Benson, Kyra                  04 St. Peter's                 
  2   1534 Morrissey, Emily              03 Fatima Acade                
  3   1592 Chirka, Brooklyn              04 St. Thomas A                
  4   1560 Ejeckam, Alexis               02 St. Paul's I                
  5   1543 Sweeney, Kaitlyn              03 Laval High S                
  6   1561 Hurtubise, Shaylin            01 St. Paul's I                
  7   1619 Chislet, Shilo                03 Stephenville                
  8   1620 Dollimount, Samantha          03 Stephenville                
  9   1529 Dalton, Scarlett              02 Fatima Acade                
 10   1593 Furlong, Grace                03 St. Thomas A                
 11   1541 Gambin Ryan, Laura            03 Laval High S                
 12   1578 Browne, Madisyn               03 St. Peter's                 
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 
Event 16  Boys High Jump (6)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 11:10 AM
 Meet Record:  1.70m  5/31/2008   James McCulloch, S'ville High                
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1579 Corbett, Russell              03 St. Peter's                 
  2   1590 Taylor, Kyle                  03 St. Peter's                 
  3   1630 Sacrey, Jonathan              04 Stephenville                
  4   1585 Gulliver, Liam                04 St. Peter's                 
  5   1602 Anderson, Mark                02 Stephenville                
  6   1612 Parsons, Sam                  02 Stephenville                
  7                                                                     
  8                                                                     
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 
Event 17  Girls Shot Put 3kg (24)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 11:30 AM
 Meet Record:  10.25m  5/31/2008   Crystal Miesseau, S'ville High              
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1619 Chislet, Shilo                03 Stephenville                
  2   1623 Gallant, Megan                04 Stephenville                
  3   1589 Sturge, Rebecca               02 St. Peter's                 
  4   1616 Ayre, Olivia                  04 Stephenville                
  5   1562 Kean, Adrienne                04 St. Paul's I                
  6   1570 Gibbons, Reagan               04 St. Paul's J                
  7   1564 McDonald, Katie               02 St. Paul's I                
  8   1608 Gillam, Hannah                02 Stephenville                
  9   1637 Targett, Jenna                04 Stephenville                
 10   1624 Hewitt, Alexis                03 Stephenville                
 11   1578 Browne, Madisyn               03 St. Peter's                 
 12   1622 Gabriel, Chanoa               04 Stephenville                
 13   1600 Organ, Amy                    03 St. Thomas A                
 14   1515 Steele, Hannah                02 Bay D'Espoir                
 15   1525 Kimberley, Felicity           03 Brother Rice                
 16   1632 Scott, Hannah                 04 Stephenville                
 17   1584 Grant, Jenna                  02 St. Peter's                 
 18   1609 Hulan, Abby                   02 Stephenville                
 19   1593 Furlong, Grace                03 St. Thomas A                
 20   1530 English, Mary                 02 Fatima Acade                
 21   1513 Lee, Taylor                   03 Bay D'Espoir                
 22   1634 Sikandar, Hamnah              03 Stephenville                
 23   1552 Neary, Emily                  03 Learys Brook                
 24   1532 Manning, Heather              02 Fatima Acade                
 25                                                                     
 26                                                                     
 
Event 18  Boys Shot Put 4kg (16)
===============================================================================
Saturday 6/3/2017 - 10:00 AM
 Meet Record:  11.45m  5/31/2008   Tim Rose, S'ville High                      
           Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1594 Hackett, Shawn                03 St. Thomas A                
  2   1572 Hewitt, Spencer               02 St. Paul's J                
  3   1579 Corbett, Russell              03 St. Peter's                 
  4   1617 Budden, Micheal               02 Stephenville                
  5   1559 Morris, Max                   04 St. Matthew'                
  6   1595 Hunt-Benoit, Dawson           04 St. Thomas A                
  7   1591 Blanchard, Logan              04 St. Thomas A                
  8   1607 Gabrielle, David              02 Stephenville                
  9   1514 Smith, Tyler                  02 Bay D'Espoir                
 10   1580 Dean, Zachary                 03 St. Peter's                 
 11   1599 McConnell, Dayne              03 St. Thomas A                
 12   1613 Philpott, Ben                 02 Stephenville                
 13   1518 Willcott, Michael             03 Bay D'Espoir                
 14   1630 Sacrey, Jonathan              04 Stephenville                
 15   1581 Donnelly, Matthew             03 St. Peter's                 
 16   1597 Knott, Jacob                  03 St. Thomas A                
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20