Find NLAA on Facebook
Follow NLAA on twitter
 
 
 
 
 
Results last updated - Monday, July 11th, 2016 @ 11:05pm

Indoor Mini-Meet #1 (Junior High through Masters) - 2/12/2011
Memorial University Field House, St. John´s

                                    
 
Event 1  Girls 60 Meter Dash Junior HS
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Pike, Katie               98 St Pauls Jr               9.41   1 
  2 Boland, Jennifer          98 MacDonald Dr              9.53   2 
  3 Shelton, Ruth             98 MacDonald Dr              9.85   1 
  4 Boland, Shae-Lynn         98 Baltimore Sc              9.89   1 
  5 Garland, Olivia           98 MacDonald Dr            x10.09   1 
  6 Pierce, Meghan            98 MacDonald Dr            x10.55   2 
  7 Boddie, Molly             98 St Pauls Jr              10.61   2 
  7 Moores, Olivia            98 St Pauls Jr             x10.61   2 
  9 Barnes, Skye-Lynn         02 Pearlgate T&             11.61   1 
 
Event 2  Boys 60 Meter Dash Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deshpande, Harshal        98 Lakecrest In              8.04  
  2 Squires, Adam             97 Mount Pearl               8.63  
  3 Deshpande, Deepal         01 Lakecrest In              9.91  
 
Event 3  Girls 60 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chan, Nicole              95 Bishops Coll              8.49  
 
Event 4  Boys 60 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faour, Thomas             95 Holy Heart o              7.83  
 
Event 5  Women 60 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bautista, Kathryn         92 Pearlgate T&              8.28  
  2 Wilkins, Amanda           91 Pearlgate T&             10.17  
 
Event 6  Men 60 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Halliday, Doug            80 Pearlgate T&              7.85  
 
Event 9  Girls 200 Meter Dash Junior HS
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Boland, Jennifer          98 MacDonald Dr             32.11   2 
  2 Boland, Shae-Lynn         98 Baltimore Sc             32.94   2 
  3 Pike, Katie               98 St Pauls Jr              33.82   1 
  4 Breen, Zoe                98 St Pauls Jr              34.23   1 
  5 Snow, Laura               97 St Pauls Jr             x34.39   2 
  6 Shelton, Ruth             98 MacDonald Dr             35.09   2 
  7 Garland, Olivia           98 MacDonald Dr            x35.26   2 
  8 Garland, Sarah            98 MacDonald Dr            x36.23   1 
  9 Boddie, Molly             98 St Pauls Jr             x38.75   2 
 10 Barnes, Skye-Lynn         02 Pearlgate T&             43.73   1 
 
Event 10  Boys 200 Meter Dash Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deshpande, Harshal        98 Lakecrest In             26.78  
  2 Hotton, Liam              98 St Pauls Jr              32.87  
  3 Deshpande, Deepal         01 Lakecrest In             34.93  
 
Event 11  Girls 200 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Buckingham, Darcy         94 Holy Heart o             28.70  
 
Event 12  Boys 200 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faour, Thomas             95 Holy Heart o             24.62  
  2 Richards, Mark            93 Holy Spirit              25.49  
 
Event 13  Women 200 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilkins, Amanda           91 Pearlgate T&             32.58  
 
Event 14  Men 200 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Halliday, Doug            80 Pearlgate T&             25.90  
 
Event 17  Girls 600 Meter Run Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barnes, Chantal           99 Pearlgate T&           1:59.79  
  2 O'Reilly, Kaitlyn         97 Pearlgate T&           2:01.97  
  3 Snow, Laura               97 St Pauls Jr            2:04.51  
  4 Breen, Zoe                98 St Pauls Jr            2:17.01  
  5 Garland, Sarah            98 MacDonald Dr           2:21.62  
 -- Pierce, Meghan            98 MacDonald Dr               DNF  
 
Event 19  Girls 800 Meter Run Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Buckingham, Darcy         94 Holy Heart o           2:40.89  
  2 O'Brien, Erin             96 Pearlgate T&           2:41.40  
 
Event 22  Men 800 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Bursey, Stephen           92 Pearlgate T&               DNF  
 
Event 24  Men 800 Meter Run Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mason, Jim                65 Pearlgate T&           2:37.60  
 
Event 25  Girls 1200 Meter Run Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Howley, Julia             96 St Pauls Jr            4:27.77  
  2 Barnes, Chantal           99 Pearlgate T&           4:56.28  
  3 O'Reilly, Kaitlyn         97 Pearlgate T&           4:58.82  
 
Event 28  Boys 3000 Meter Run Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Noseworthy, Matt          95 Gonzaga High           9:38.83  
 
Event 30  Men 3000 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fitzgerald, Adam          85 ANE                   10:49.18  
 
Event 32  Men 3000 Meter Run Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunford, Joseph           75 ANE                   10:06.44  

Return to Results