Find NLAA on Facebook
Follow NLAA on twitter
 
 
 
 
 
Results last updated - Monday, July 11th, 2016 @ 11:05pm

Indoor Mini-Meet #2 (Junior High through Masters) - 3/19/2011
Memorial University Field House, St. John´s

                                    
 
Event 1  Girls 60 Meter Dash Junior HS
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Boland, Jennifer          98 MacDonald Dr              9.48   1 
  2 Pike, Katie               98 St Pauls Jr               9.50   1 
  3 Boland, Shae-Lynn         98 Baltimore Sc              9.66   1 
  3 Shea, Kathleen            97 MacDonald Dr              9.66   2 
  5 Breen, Zoe                98 St Pauls Jr               9.76   1 
  6 Shelton, Ruth             98 MacDonald Dr             x9.85   1 
  7 McDermott, Drew           98 St Pauls Jr             x10.25   2 
  8 Boddie, Molly             98 St Pauls Jr             x10.38   1 
  9 Woodford, Sarah           01 Lakecrest In             10.72   2 
 10 Moores, Olivia            98 St Pauls Jr             x10.76   1 
 11 Barnes, Skye-Lynn         02 Pearlgate T&             12.01   2 
 
Event 2  Boys 60 Meter Dash Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deshpande, Harshal        98 Lakecrest In              8.19  
  2 Deshpande, Deepal         01 Lakecrest In              9.92  
  3 King, Stephen             00 Lakecrest In            x10.29  
  4 Rogers, Ben               99 Lakecrest In            x10.56  
  5 Fennemore, Ryan           98 MacDonald Dr             10.59  
 
Event 3  Girls 60 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Buckingham, Darcy         94 Holy Heart o              8.06  
  2 Chan, Nicole              95 Bishops Coll              8.44  
 
Event 4  Boys 60 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faour, Thomas             95 Holy Heart o              7.88  
 
Event 5  Women 60 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bautista, Kathryn         92 Pearlgate T&              8.23  
 
Event 6  Men 60 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jesse, Walsh              92 Pearlgate T&              7.47  
 
Event 9  Girls 200 Meter Dash Junior HS
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Boland, Jennifer          98 MacDonald Dr             30.98   1 
  2 Pike, Katie               98 St Pauls Jr              32.18   1 
  3 Boland, Shae-Lynn         98 Baltimore Sc             32.48   1 
  4 Breen, Zoe                98 St Pauls Jr              33.69   2 
  5 Shelton, Ruth             98 MacDonald Dr             34.43   1 
  6 McDermott, Drew           98 St Pauls Jr             x35.53   2 
  7 Boddie, Molly             98 St Pauls Jr             x36.47   1 
  8 Woodford, Sarah           01 Lakecrest In             37.67   2 
  9 Moores, Olivia            98 St Pauls Jr             x39.13   2 
 10 Barnes, Skye-Lynn         02 Pearlgate T&             45.30   2 
 
Event 10  Boys 200 Meter Dash Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deshpande, Harshal        98 Lakecrest In             27.29  
  2 Drover, David             98 St Pauls Jr              31.24  
  3 Deshpande, Deepal         01 Lakecrest In             33.96  
  4 King, Stephen             00 Lakecrest In            x36.29  
  5 Fennemore, Ryan           98 MacDonald Dr             36.70  
  6 Rogers, Ben               99 Lakecrest In            x37.23  
 
Event 11  Girls 200 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Buckingham, Darcy         94 Holy Heart o             26.58  
 
Event 12  Boys 200 Meter Dash Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faour, Thomas             95 Holy Heart o             25.08  
 
Event 13  Women 200 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bautista, Kathryn         92 Pearlgate T&             28.37  
 
Event 14  Men 200 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jesse, Walsh              92 Pearlgate T&             23.92  
 
Event 17  Girls 600 Meter Run Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barnes, Chantal           99 Pearlgate T&           2:00.30  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run Senior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Noseworthy, Matt          95 Pearlgate T&               DNF  
 
Event 21  Women 800 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Brien, Erin             96 St Peters Ju           2:49.01  
 
Event 22  Men 800 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lloro, Dominic            91 Pearlgate T&           2:52.37  
 
Event 25  Girls 1200 Meter Run Junior HS
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Howley, Julia             96 St Pauls Jr            4:17.12  
  2 Barnes, Chantal           99 Pearlgate T&           4:33.39  
 
Event 32  Men 1500 Meter Run Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mason, Jim                65 Pearlgate T&           5:40.25  

Return to Results