Event Entries


Entries last updated - Friday, 06th October, 2017 @ 10:00pm
                            
 
Event 1  Girls 1130 Meter Run CC Born in 2008 (113)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 9:30 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1627 Coffin, Emma                  08 St. Mary's E             NT        
  2   1630 Francis, Nadya                08 St. Mary's E             NT        
  3   1635 Mackay, Gwen                  08 St. Mary's E             NT        
  4   1640 Penney, Ally                  08 St. Mary's E             NT        
  5   1646 Coaker, Erika                 08 St. Matthew'             NT        
  6   1649 Corro, Samantha               08 St. Matthew'             NT        
  7   1652 Fancey, Olivia                08 St. Matthew'             NT        
  8   1655 Goodland, Maria               08 St. Matthew'             NT        
  9   1657 Hammond, Abigail              08 St. Matthew'             NT        
 10   1662 McVean, Leah                  08 St. Matthew'             NT        
 11   1695 Chipman, Kara                 08 St. Teresa's             NT        
 12   1702 Moffett, Guinevere            08 St. Teresa's             NT        
 13   1704 Upshall, Emma                 08 St. Teresa's             NT        
 14   2578 Penney, Abigail               08 Vanier Eleme             NT        
 15   3479 Boland, Avianna               08 Baltimore Sc             NT        
 16   3506 Rossiter, Shyanne             08 Baltimore Sc             NT        
 17   3515 Beresford, Julie              08 Beachy Cove              NT        
 18   3516 Power, Gina                   08 Beachy Cove              NT        
 19   3522 Alktifan, Hureyeh             08 Bishop Abrah             NT        
 20   3529 Dodd, Sarah                   08 Bishop Abrah             NT        
 21   3530 Elmheimed, Afraa              08 Bishop Abrah             NT        
 22   3532 Gebrelibanos, Feruz           08 Bishop Abrah             NT        
 23   3536 Nahat, Marwa                  08 Bishop Abrah             NT        
 24   3551 McKeown, Maia                 08 Bishop Feild             NT        
 25   3558 Walsh, Sophie                 08 Bishop Feild             NT        
 26   3568 Bungay, Natalya               08 Cbs Elementary           NT        
 27   3570 Dawe, Ella                    08 Cbs Elementary           NT        
 28   3579 Synyard, Grace                08 Cbs Elementary           NT        
 29   3586 Devillers, Enora              08 École des Gr             NT        
 30   3596 Critch, Alexa                 08 Elizabeth Pa             NT        
 31   3599 Laundry, Kamilah              08 Elizabeth Pa             NT        
 32   3614 Sinnott, Emily                08 Goulds Eleme             NT        
 33   3628 Ghaney, Casey                 08 Holy Cross E             NT        
 34   3631 Hawco, Jeanne                 08 Holy Cross E             NT        
 35   3636 Hunt, Natalie                 08 Holy Cross E             NT        
 36   3649 Doody, Claire                 08 Holy Family              NT        
 37   3651 Fudge-Bremner, Lily           08 Holy Family              NT        
 38   3666 Brown, Adelia                 08 Holy Trinity             NT        
 39   3668 Dooley, Rachel                08 Holy Trinity             NT        
 40   3669 Furlong, Paige                08 Holy Trinity             NT        
 41   3670 Gosse, Amelia                 08 Holy Trinity             NT        
 42   3672 Hedderson, Brooke             08 Holy Trinity             NT        
 43   3673 Hynes, Keira                  08 Holy Trinity             NT        
 44   3675 Oliver, Ireland               08 Holy Trinity             NT        
 45   3676 Pop, Olivia                   08 Holy Trinity             NT        
 46   3677 Ruiz, Iliana                  08 Holy Trinity             NT        
 47   3678 Slaney, Sophie                08 Holy Trinity             NT        
 48   3679 Snow, Kate                    08 Holy Trinity             NT        
 49   3682 White, Hannah                 08 Holy Trinity             NT        
 50   3740 Smith, Ellen                  08 Lakecrest In             NT        
 51   3744 Yang, Julia                   08 Larkhall                 NT        
 52   3748 Budgell, Gabrielle            08 Macdonald Dr             NT        
 53   3749 Howell, Lily                  08 Macdonald Dr             NT        
 54   3758 Porter, Avery                 08 Macdonald Dr             NT        
 55   3759 Quinlan, Leah                 08 Macdonald Dr             NT        
 56   3775 Drover, Courtney              08 Mary Queen o             NT        
 57   3776 Emberley, Isabella            08 Mary Queen o             NT        
 58   3780 Gillis, Jessica               08 Mary Queen o             NT        
 59   3788 Li, Joanna                    08 Mary Queen o             NT        
 60   3791 Mosey, Alicia                 08 Mary Queen o             NT        
 61   3796 Rogers, Kate                  08 Mary Queen o             NT        
 62   3800 Simmons, Claire               08 Mary Queen o             NT        
 63   3802 Sullivan, Clara               08 Mary Queen o             NT        
 64   3805 Yetman, Clara                 08 Mary Queen o             NT        
 65   3811 Turner, Madison               08 Mary Queen o             NT        
 66   3820 Andrews, Baileigh             08 Newtown Elem             NT        
 67   3821 Angelopoulos, Kate            08 Newtown Elem             NT        
 68   3822 Angelopoulos, Sophie          08 Newtown Elem             NT        
 69   3824 Edney, Erin                   08 Newtown Elem             NT        
 70   3827 Gibbons, Kate                 08 Newtown Elem             NT        
 71   3832 Lawrence, Olivia              08 Newtown Elem             NT        
 72   3834 Nolan, Emma                   08 Newtown Elem             NT        
 73   3835 Peddle, Grace                 08 Newtown Elem             NT        
 74   3838 Silver, Avery                 08 Newtown Elem             NT        
 75   3841 Tuff, Victoria                08 Newtown Elem             NT        
 76   3860 MacDonald, Abby               08 Paradise Ele             NT        
 77   3862 Murphy, Katelyn               08 Paradise Ele             NT        
 78   3865 Rose, Jorja                   08 Paradise Ele             NT        
 79   3872 Bassler, Julia                08 Rennie's Riv             NT        
 80   3876 Connors, Sarah                08 Rennie's Riv             NT        
 81   3879 Kadir, Naima                  08 Rennie's Riv             NT        
 82   3884 Walsh, Kate                   08 Rennie's Riv             NT        
 83   3887 Coady, Kylee                  08 Roncalli Ele             NT        
 84   3891 Edmunds, Claire               08 Roncalli Ele             NT        
 85   3892 Finn, Leah                    08 Roncalli Ele             NT        
 86   3893 Goldsworthy, Kate             08 Roncalli Ele             NT        
 87   3896 O'Neill, Sophie               08 Roncalli Ele             NT        
 88   3899 Scott, Ella                   08 Roncalli Ele             NT        
 89   3902 Shugarue, Emily               08 Roncalli Ele             NT        
 90   3903 Smith, Leah                   08 Roncalli Ele             NT        
 91   3907 Healey, Kenedi                08 St. Anne's A             NT        
 92   3910 Lambe, Ava                    08 St. Anne's A             NT        
 93   3911 McGrath, Sarah                08 St. Anne's A             NT        
 94   3913 Pomroy, Paige                 08 St. Anne's A             NT        
 95   3919 Carroll, Katie                08 St. Augustin             NT        
 96   3921 Clarke, Marissa               08 St. Augustin             NT        
 97   3926 Gear, Alexis                  08 St. Augustin             NT        
 98   3929 Lahey, Shianna                08 St. Augustin             NT        
 99   3935 Wallace, Mikayla              08 St. Augustin             NT        
100   3940 Dalton, Kate                  08 St. Bernard'             NT        
101   3945 McEvoy, Eve                   08 St. Bernard'             NT        
102   3948 Mullowney, Abby               08 St. Bernard'             NT        
103   3950 O'Driscoll, Jane              08 St. Bernard'             NT        
104   3955 Swain, Brooke                 08 St. Bernard'             NT        
105   3956 Tobin-Chaytor, Alexis         08 St. Bernard'             NT        
106   3958 White-Cann, Adara             08 St. Bernard'             NT        
107   3963 Seymour, Avajane              08 St. Bonavent             NT        
108   3974 Kinsella, Julia               08 St. Francis              NT        
109   3976 Martyn, Freya                 08 St. Francis              NT        
110   3978 Michelin Lambe, Georgia       08 St. Francis              NT        
111   3993 Hart, Addison                 08 St. George's             NT        
112   3994 Hillier, Sarah                08 St. George's             NT        
113   3997 Rowsell, Ayden                08 St. George's             NT        
 
Event 2  Boys 1130 Meter Run CC Born in 2008 (103)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 9:45 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1631 Lake, Jack                    08 St. Mary's E             NT        
  2   1633 Long, Michael                 08 St. Mary's E             NT        
  3   1636 Marsh, Andrew                 08 St. Mary's E             NT        
  4   1638 Mills, Harrison               08 St. Mary's E             NT        
  5   1641 Sweeney, Cian                 08 St. Mary's E             NT        
  6   1645 Cleary, Alexander             08 St. Matthew'             NT        
  7   1656 Goodland, Samuel              08 St. Matthew'             NT        
  8   1661 Jones, Zachary                08 St. Matthew'             NT        
  9   1663 Moore, James                  08 St. Matthew'             NT        
 10   1669 Purchase, John                08 St. Matthew'             NT        
 11   1670 Woodford, William             08 St. Matthew'             NT        
 12   1700 Janes, David                  08 St. Teresa's             NT        
 13   1705 Whalen, Austin                08 St. Teresa's             NT        
 14   2567 Butler, Gavin                 08 Upper Gullie             NT        
 15   2573 Collins, Dashiell             08 Vanier Eleme             NT        
 16   2576 Masek, Adam                   08 Vanier Eleme             NT        
 17   3478 Boland, Alexander             08 Baltimore Sc             NT        
 18   3480 Boland, Jayden                08 Baltimore Sc             NT        
 19   3502 Perdunn, Logan                08 Baltimore Sc             NT        
 20   3511 Walsh, Cameron                08 Baltimore Sc             NT        
 21   3527 Clark, Logan                  08 Bishop Abrah             NT        
 22   3535 Kennedy, Nicholas             08 Bishop Abrah             NT        
 23   3537 Rees, Dominic                 08 Bishop Abrah             NT        
 24   3542 Baillie, Jasper               08 Bishop Feild             NT        
 25   3546 Flynn, Michael                08 Bishop Feild             NT        
 26   3559 Whalen, Isaac                 08 Bishop Feild             NT        
 27   3569 Clarke, Liam                  08 Cbs Elementary           NT        
 28   3571 Dobbin, Kyle                  08 Cbs Elementary           NT        
 29   3580 Wall, Landon                  08 Cbs Elementary           NT        
 30   3581 Waye, Simon                   08 Cbs Elementary           NT        
 31   3587 Gagnon, Justin                08 École des Gr             NT        
 32   3590 Snow, Keagan                  08 École des Gr             NT        
 33   3591 Stone, Henry                  08 École des Gr             NT        
 34   3595 Careen, Riley                 08 Elizabeth Pa             NT        
 35   3597 Fillier, Colin                08 Elizabeth Pa             NT        
 36   3622 Boland, Ty                    08 Holy Cross E             NT        
 37   3627 Fry, Caleb                    08 Holy Cross E             NT        
 38   3630 Hawco, Blake                  08 Holy Cross E             NT        
 39   3632 Hickey, Gussie                08 Holy Cross E             NT        
 40   3637 Kennedy, James                08 Holy Cross E             NT        
 41   3640 McGie, Alex                   08 Holy Cross E             NT        
 42   3641 McGrath, Zachary              08 Holy Cross E             NT        
 43   3642 Parker, Hepditch              08 Holy Cross E             NT        
 44   3646 Stanford, Daniel              08 Holy Cross E             NT        
 45   3647 Strapp, Gerald                08 Holy Cross E             NT        
 46   3648 Carey, Nate                   08 Holy Family              NT        
 47   3652 Hearn, Austin                 08 Holy Family              NT        
 48   3656 Welshman, Cole                08 Holy Family              NT        
 49   3667 Caines, Matthew               08 Holy Trinity             NT        
 50   3671 Green, Owen                   08 Holy Trinity             NT        
 51   3674 Mercer-White, Deacon          08 Holy Trinity             NT        
 52   3680 Taylor, Cole                  08 Holy Trinity             NT        
 53   3681 Wells, Samuel                 08 Holy Trinity             NT        
 54   3689 Kavanagh-Penney, Liam         08 Immaculate C             NT        
 55   3690 Kavanagh-Penney, Seamus       08 Immaculate C             NT        
 56   3747 Bourgeois, Zach               08 Macdonald Dr             NT        
 57   3752 Martin, Connor                08 Macdonald Dr             NT        
 58   3762 Walsh, Declan                 08 Macdonald Dr             NT        
 59   3770 Caines, Daegan                08 Mary Queen o             NT        
 60   3774 Coonan, Brayden               08 Mary Queen o             NT        
 61   3784 Kirkland, Aiden               08 Mary Queen o             NT        
 62   3785 Kirkland, Daniel              08 Mary Queen o             NT        
 63   3789 MacDonald, Noah               08 Mary Queen o             NT        
 64   3790 McNeil, Jenna                 08 Mary Queen o             NT        
 65   3792 Pepe, Andrea                  08 Mary Queen o             NT        
 66   3803 Thomas, Daniel                08 Mary Queen o             NT        
 67   3804 Winsor, Thomas                08 Mary Queen o             NT        
 68   3807 Abbott, Matthew               08 Mary Queen o             NT        
 69   3808 Barry, Ethan                  08 Mary Queen o             NT        
 70   3813 Hoddinott, Thomas             08 Morris Acade             NT        
 71   3823 Bramwell, Luke                08 Newtown Elem             NT        
 72   3825 Emberley, Nason               08 Newtown Elem             NT        
 73   3826 Etheridge, Grant              08 Newtown Elem             NT        
 74   3828 Hickey, Cole                  08 Newtown Elem             NT        
 75   3830 Lawlor, Brody                 08 Newtown Elem             NT        
 76   3836 Peddle, Isaac                 08 Newtown Elem             NT        
 77   3837 Penney, Nathan                08 Newtown Elem             NT        
 78   3840 Trowbridge, Cameron           08 Newtown Elem             NT        
 79   3848 Foss, Kamden                  08 Octagon Pond             NT        
 80   3849 Haggerty, William             08 Octagon Pond             NT        
 81   3856 Coady, Isaac                  08 Paradise Ele             NT        
 82   3859 Lane, William                 08 Paradise Ele             NT        
 83   3861 McCarthy, Jack                08 Paradise Ele             NT        
 84   3863 Pinsent, Jeffrey              08 Paradise Ele             NT        
 85   3895 Martin, Jaxon                 08 Roncalli Ele             NT        
 86   3901 Short, Jasper                 08 Roncalli Ele             NT        
 87   3905 Wall, Lucas                   08 Roncalli Ele             NT        
 88   3922 Cobb, Cameron                 08 St. Augustin             NT        
 89   3962 Pearcey, Andrew               08 St. Bonavent             NT        
 90   3964 Shannahan, Simon              08 St. Bonavent             NT        
 91   3971 Cadigan, Joshua               08 St. Francis              NT        
 92   3972 Coady, Leo                    08 St. Francis              NT        
 93   3975 Lye, Jacob                    08 St. Francis              NT        
 94   3979 Mouland, Ryan                 08 St. Francis              NT        
 95   3981 Noseworthy, Ben               08 St. Francis              NT        
 96   3985 Rose, Liam                    08 St. Francis              NT        
 97   3986 Saldanha, Teddy               08 St. Francis              NT        
 98   3987 Smith, Matthew                08 St. Francis              NT        
 99   3989 Waterman, Andrew              08 St. Francis              NT        
100   3990 Woodman, Liam                 08 St. Francis              NT        
101   3995 Oake, Brayden                 08 St. George's             NT        
102   3996 Powell, Marcus                08 St. George's             NT        
103   3998 Stokes, Noah                  08 St. George's             NT        
 
Event 3  Girls 1130 Meter Run CC Born in 2007 (95)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 10:00 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1626 Beattie, Hannah               07 St. Mary's E             NT        
  2   1643 Whelan, Bianna                07 St. Mary's E             NT        
  3   1671 Zahralyn, Waffa               07 St. Matthew'             NT        
  4   1699 Gardner, Katelyn              07 St. Teresa's             NT        
  5   1701 Maurice, Lydia                07 St. Teresa's             NT        
  6   2571 Carnell, Una                  07 Vanier Eleme             NT        
  7   3485 Coady, Jane                   07 Baltimore Sc             NT        
  8   3486 Coady, Mia                    07 Baltimore Sc             NT        
  9   3488 Condon, Claire                07 Baltimore Sc             NT        
 10   3489 Crane, Jorgia                 07 Baltimore Sc             NT        
 11   3490 Dalton, Nielle                07 Baltimore Sc             NT        
 12   3491 Doyle, Gracie                 07 Baltimore Sc             NT        
 13   3494 Kavanagh, Julia               07 Baltimore Sc             NT        
 14   3496 Kenny, Abby                   07 Baltimore Sc             NT        
 15   3500 O'Brien, Rachel               07 Baltimore Sc             NT        
 16   3501 O'Leary, Isabella             07 Baltimore Sc             NT        
 17   3507 Ryan, Claudia                 07 Baltimore Sc             NT        
 18   3509 Ryan, Olivia                  07 Baltimore Sc             NT        
 19   3523 Alrajab, Sidra                07 Bishop Abrah             NT        
 20   3525 Barrett, Hailey               07 Bishop Abrah             NT        
 21   3531 Elmheimed, Oumaymaa           07 Bishop Abrah             NT        
 22   3544 Best, Hannah                  07 Bishop Feild             NT        
 23   3549 Kerrivan, Haley               07 Bishop Feild             NT        
 24   3554 O'Brien, Kiran                07 Bishop Feild             NT        
 25   3555 Oliver, Rilynne               07 Bishop Feild             NT        
 26   3557 Taylor, Mary                  07 Bishop Feild             NT        
 27   3565 Durnford, Meleah              07 Carbonear Ac             NT        
 28   3582 Nash, Elizsbeth               07 Cowan Height             NT        
 29   3588 Larouche, Breagh              07 École des Gr             NT        
 30   3594 Bromley, Sara                 07 Elizabeth Pa             NT        
 31   3598 Hodder, Claire                07 Elizabeth Pa             NT        
 32   3601 Moore, Kianna                 07 Elizabeth Pa             NT        
 33   3602 O'Brien, Ava                  07 Elizabeth Pa             NT        
 34   3615 Wall, Callie                  07 Goulds Eleme             NT        
 35   3619 Sherriffs, Kate               07 Hazelwood El             NT        
 36   3620 Spurrell, Grace               07 Hazelwood El             NT        
 37   3623 Brown, Lily                   07 Holy Cross E             NT        
 38   3626 Dalton, Reagan                07 Holy Cross E             NT        
 39   3633 Hickey, Kellyann              07 Holy Cross E             NT        
 40   3645 Simpson, Sarah                07 Holy Cross E             NT        
 41   3653 Sheppard, Marie               07 Holy Family              NT        
 42   3655 Tucker, Nakkita               07 Holy Family              NT        
 43   3688 Curran, Presley               07 Immaculate C             NT        
 44   3692 Wall, Jessica                 07 Immaculate C             NT        
 45   3694 Barbeau, Charlotte            07 Juniper Ridg             NT        
 46   3697 Blackmore, Cassandra          07 Juniper Ridg             NT        
 47   3698 Bussey, Nicola                07 Juniper Ridg             NT        
 48   3703 Fleming, Nora                 07 Juniper Ridg             NT        
 49   3706 Fowler, Katie                 07 Juniper Ridg             NT        
 50   3707 Gale-Muise, Anna              07 Juniper Ridg             NT        
 51   3709 Gosse, Ava                    07 Juniper Ridg             NT        
 52   3712 Gruchy, Sarah                 07 Juniper Ridg             NT        
 53   3713 Hann, Alyssa                  07 Juniper Ridg             NT        
 54   3716 Johns, Sarah                  07 Juniper Ridg             NT        
 55   3719 Manor, Sadie                  07 Juniper Ridg             NT        
 56   3721 Martin, Eve                   07 Juniper Ridg             NT        
 57   3722 McInally, Hannah              07 Juniper Ridg             NT        
 58   3725 Noseworthy, Emma              07 Juniper Ridg             NT        
 59   3728 Peckham, Kellyanne            07 Juniper Ridg             NT        
 60   3729 Peckham, Lauralee             07 Juniper Ridg             NT        
 61   3731 Ryan, Emerson                 07 Juniper Ridg             NT        
 62   3732 Vaters, Kyleigh               07 Juniper Ridg             NT        
 63   3733 Whitty, Sydney-Jane           07 Juniper Ridg             NT        
 64   3736 Chafe, Helena                 07 Lakecrest In             NT        
 65   3739 Lundrigan, Anna               07 Lakecrest In             NT        
 66   3760 Reid, Sarah                   07 Macdonald Dr             NT        
 67   3766 Adams, Grace                  07 Mary Queen o             NT        
 68   3771 Chislett, Lily                07 Mary Queen o             NT        
 69   3777 Evans, Lucy                   07 Mary Queen o             NT        
 70   3778 Foote-Croft, Ella             07 Mary Queen o             NT        
 71   3779 Fowler, Sophie                07 Mary Queen o             NT        
 72   3782 Keeping, Sarah                07 Mary Queen o             NT        
 73   3797 Saunders, Anna                07 Mary Queen o             NT        
 74   3798 Saunders, Maggie              07 Mary Queen o             NT        
 75   3799 Scott, Anna                   07 Mary Queen o             NT        
 76   3809 Cashin, Anna                  07 Mary Queen o             NT        
 77   3810 Roche, Nora                   07 Mary Queen o             NT        
 78   3815 Pope, Lilly                   07 Morris Acade             NT        
 79   3839 Sullivan, Casey               07 Newtown Elem             NT        
 80   3846 Fitzpatrick, Gemma            07 Octagon Pond             NT        
 81   3847 Fitzpatrick, Sofia            07 Octagon Pond             NT        
 82   3866 Traverse, Ella                07 Paradise Ele             NT        
 83   3873 Clarke, Madeleine             07 Rennie's Riv             NT        
 84   3920 Clarke, Jorja                 07 St. Augustin             NT        
 85   3923 Dasilva, Gabriella            07 St. Augustin             NT        
 86   3932 Ricketts, Melissa             07 St. Augustin             NT        
 87   3934 Tremblett, Brianna            07 St. Augustin             NT        
 88   3938 Andrews, Nicole               07 St. Bernard'             NT        
 89   3942 Harte, Sophie                 07 St. Bernard'             NT        
 90   3943 Kenny, Charlotte              07 St. Bernard'             NT        
 91   3944 Kenny, Stacey-Lynn            07 St. Bernard'             NT        
 92   3947 Melvin, Brooklyn              07 St. Bernard'             NT        
 93   3954 Sharpe, Madeline              07 St. Bernard'             NT        
 94   3960 Miller, Breelyn               07 St. Bonavent             NT        
 95   3992 Hallingham, Zealya            07 St. George's             NT        
 
Event 4  Boys 1130 Meter Run CC Born in 2007 (82)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 10:15 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1647 Coaker, Joshua                07 St. Matthew'             NT        
  2   1660 Johnson, Austin               07 St. Matthew'             NT        
  3   1696 Devereaux, Henry              07 St. Teresa's             NT        
  4   1697 Elkurtehi, Mohamed            07 St. Teresa's             NT        
  5   2569 Bienkowski, Thomas            07 Vanier Eleme             NT        
  6   2577 Mate, Lucas                   07 Vanier Eleme             NT        
  7   3484 Clowe, Lucas                  07 Baltimore Sc             NT        
  8   3492 Hawkins, Kaleb                07 Baltimore Sc             NT        
  9   3499 O'Brien, Daniel               07 Baltimore Sc             NT        
 10   3526 Boland, Noah                  07 Bishop Abrah             NT        
 11   3534 Hutchings, Memphis            07 Bishop Abrah             NT        
 12   3538 Tohme, Sleiman                07 Bishop Abrah             NT        
 13   3548 Kennedy, Ewan                 07 Bishop Feild             NT        
 14   3550 Lewis, Jack                   07 Bishop Feild             NT        
 15   3552 Monaghan, Tadhg               07 Bishop Feild             NT        
 16   3567 Andrews, Brody                07 Cbs Elementary           NT        
 17   3572 Goulding, Levon               07 Cbs Elementary           NT        
 18   3575 Macleod, Ryan                 07 Cbs Elementary           NT        
 19   3578 Stanford, Tyler               07 Cbs Elementary           NT        
 20   3589 Madore, Jacob                 07 École des Gr             NT        
 21   3593 Boland, Nathan                07 Elizabeth Pa             NT        
 22   3603 Parsons, Cole                 07 Elizabeth Pa             NT        
 23   3604 Perrot, Luc                   07 Elizabeth Pa             NT        
 24   3616 Higdon, Lucas                 07 Hazelwood El             NT        
 25   3638 Lewis, Alistair               07 Holy Cross E             NT        
 26   3639 McCarthy, Daniel              07 Holy Cross E             NT        
 27   3644 Scott, Jack                   07 Holy Cross E             NT        
 28   3650 Downey, Liam                  07 Holy Family              NT        
 29   3657 Williams, Beau                07 Holy Family              NT        
 30   3691 Wall, Ethan                   07 Immaculate C             NT        
 31   3693 Ackerman, Drew                07 Juniper Ridg             NT        
 32   3702 Conway, Quinn                 07 Juniper Ridg             NT        
 33   3708 Gale-Muise, George            07 Juniper Ridg             NT        
 34   3726 O?brien, Patrick              07 Juniper Ridg             NT        
 35   3727 Parsons, Brady                07 Juniper Ridg             NT        
 36   3730 Penney, Samuel                07 Juniper Ridg             NT        
 37   3743 Barnes, Leyton                07 Larkhall                 NT        
 38   3753 Matthews, Ben                 07 Macdonald Dr             NT        
 39   3754 Matthews, Gavin               07 Macdonald Dr             NT        
 40   3755 Morgans, John                 07 Macdonald Dr             NT        
 41   3757 Paul, Grant                   07 Macdonald Dr             NT        
 42   3768 Bourne, Myles                 07 Mary Queen o             NT        
 43   3786 Law, Ayden                    07 Mary Queen o             NT        
 44   3787 Leblanc, Sawyer               07 Mary Queen o             NT        
 45   3793 Pittman, Mark                 07 Mary Queen o             NT        
 46   3812 Bridger, Kyle                 07 Morris Acade             NT        
 47   3814 Orbasli, Kerim                07 Morris Acade             NT        
 48   3829 Langdon, Riley                07 Newtown Elem             NT        
 49   3843 Caines, Drew                  07 Octagon Pond             NT        
 50   3844 Crane, Keegan                 07 Octagon Pond             NT        
 51   3845 Crawley, Mark                 07 Octagon Pond             NT        
 52   3850 Rumbolt, Ross                 07 Octagon Pond             NT        
 53   3851 Samson, Jack                  07 Octagon Pond             NT        
 54   3852 Skinner, Adrian               07 Octagon Pond             NT        
 55   3853 Yetman, Connor                07 Octagon Pond             NT        
 56   3855 Bastow, Matthew               07 Paradise Ele             NT        
 57   3858 Hancock, Isaac                07 Paradise Ele             NT        
 58   3864 Rideout Hampton, Nathaniel    07 Paradise Ele             NT        
 59   3867 Avery, Ben                    07 Portugal Cov             NT        
 60   3877 Flanagan, Declan              07 Rennie's Riv             NT        
 61   3882 Santander, Ignacio            07 Rennie's Riv             NT        
 62   3885 Warren, Adrian                07 Rennie's Riv             NT        
 63   3886 Yadav, Anshuman               07 Rennie's Riv             NT        
 64   3914 Walsh, Owen                   07 St. Anne's A             NT        
 65   3918 Bursey, Keison                07 St. Augustin             NT        
 66   3924 Deering, Jonathan             07 St. Augustin             NT        
 67   3927 Gear, Kameron                 07 St. Augustin             NT        
 68   3930 MacKenzie, Elliot             07 St. Augustin             NT        
 69   3931 Noseworthy, Alan              07 St. Augustin             NT        
 70   3933 Taplin, Hunter                07 St. Augustin             NT        
 71   3937 Andrews, Devon                07 St. Bernard'             NT        
 72   3941 Doyle, Seamus                 07 St. Bernard'             NT        
 73   3952 Petten, Owen                  07 St. Bernard'             NT        
 74   3953 Power, Kelton                 07 St. Bernard'             NT        
 75   3965 Dooley, Evan                  07 St. Edward's             NT        
 76   3966 Butler, Brandon               07 St. Francis              NT        
 77   3968 Snow, Ryan                    07 St. Francis              NT        
 78   3969 Bickford, Billy               07 St. Francis              NT        
 79   3970 Boland, Cameron               07 St. Francis              NT        
 80   3980 Murphy, Alexander             07 St. Francis              NT        
 81   3988 Somerton, Evan                07 St. Francis              NT        
 82   3991 Eason, Jack                   07 St. George's             NT        
 
Event 5  Girls 1130 Meter Run CC Born in 2006 (79)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 10:30 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1628 Dunn, Meridith                06 St. Mary's E             NT        
  2   1629 Fowler, Ava                   06 St. Mary's E             NT        
  3   1632 Lake, Maren                   06 St. Mary's E             NT        
  4   1634 Maceachern, Molly             06 St. Mary's E             NT        
  5   1639 Murphy, Emily                 06 St. Mary's E             NT        
  6   1642 Swift, Jane                   06 St. Mary's E             NT        
  7   1644 Brazil, Dakota                06 St. Matthew'             NT        
  8   1650 Davis-Tucker, Alyssa          06 St. Matthew'             NT        
  9   1651 Fancey, Claire                06 St. Matthew'             NT        
 10   1658 Healy, Molly                  06 St. Matthew'             NT        
 11   1659 Hiscock, Jirah                06 St. Matthew'             NT        
 12   1664 Murphy, Lacey                 06 St. Matthew'             NT        
 13   1666 Parrell, Keira                06 St. Matthew'             NT        
 14   1667 Pendergast, Darby             06 St. Matthew'             NT        
 15   1668 Power, Hannah                 06 St. Matthew'             NT        
 16   1703 Parsons, Kendra               06 St. Teresa's             NT        
 17   2568 Butler, Tyra                  06 Upper Gullie             NT        
 18   2570 Byrne, Lillian                06 Vanier Eleme             NT        
 19   2574 Duffett, Ella                 06 Vanier Eleme             NT        
 20   2575 Kaposy, Elizabeth             06 Vanier Eleme             NT        
 21   2582 Lawrence-Pond, Keaira         06 Villanova Ju             NT        
 22   3481 Brophy, Alicia                06 Baltimore Sc             NT        
 23   3482 Brothers, Ava                 06 Baltimore Sc             NT        
 24   3495 Kavanagh, Kiera               06 Baltimore Sc             NT        
 25   3513 Walsh, Kendall                06 Baltimore Sc             NT        
 26   3528 Defoort, Kiera                06 Bishop Abrah             NT        
 27   3533 Hiddo, Donia                  06 Bishop Abrah             NT        
 28   3539 Westcott, Melanie             06 Bishop Abrah             NT        
 29   3556 Steeves, Claudia              06 Bishop Feild             NT        
 30   3573 Gushue, Mackenzie             06 Cbs Elementary           NT        
 31   3574 Holwell, Kylee                06 Cbs Elementary           NT        
 32   3577 Sheppard, Madison             06 Cbs Elementary           NT        
 33   3600 Matchem, Brooke               06 Elizabeth Pa             NT        
 34   3618 Pendergast, Rebecca           06 Hazelwood El             NT        
 35   3621 Barron, Chloe                 06 Holy Cross E             NT        
 36   3624 Costello, Olivia              06 Holy Cross E             NT        
 37   3629 Ghaney, Sara                  06 Holy Cross E             NT        
 38   3635 Hunt, Caitlin                 06 Holy Cross E             NT        
 39   3687 Connors, Madison              06 Immaculate C             NT        
 40   3701 Connell, Madelyn              06 Juniper Ridg             NT        
 41   3704 Fleming, Peyton               06 Juniper Ridg             NT        
 42   3710 Green, Jessica                06 Juniper Ridg             NT        
 43   3714 Hillier, Maria                06 Juniper Ridg             NT        
 44   3720 Marsh, Carly                  06 Juniper Ridg             NT        
 45   3723 McQueen, Sarah                06 Juniper Ridg             NT        
 46   3724 Morey, Elizabeth              06 Juniper Ridg             NT        
 47   3745 Angelova, Emma                06 Macdonald Dr             NT        
 48   3751 Mackay, Elizabeth             06 Macdonald Dr             NT        
 49   3756 North, Chloe                  06 Macdonald Dr             NT        
 50   3772 Clouston, Ellery              06 Mary Queen o             NT        
 51   3773 Cook, Norah                   06 Mary Queen o             NT        
 52   3794 Quigley, Sarah                06 Mary Queen o             NT        
 53   3801 Smart, Heather                06 Mary Queen o             NT        
 54   3806 Abbott, Courtney              06 Mary Queen o             NT        
 55   3831 Lawrence, Jenna               06 Newtown Elem             NT        
 56   3833 Murphy, Amy                   06 Newtown Elem             NT        
 57   3857 Earle, Rachel                 06 Paradise Ele             NT        
 58   3871 Power, Ellie                  06 Portugal Cov             NT        
 59   3874 Coady, Siena                  06 Rennie's Riv             NT        
 60   3875 Connors, Maria                06 Rennie's Riv             NT        
 61   3880 Kerr, Eva                     06 Rennie's Riv             NT        
 62   3881 Noseworthy, Anna Claire       06 Rennie's Riv             NT        
 63   3883 Verbiski, Jewel               06 Rennie's Riv             NT        
 64   3888 Cousins, Erin                 06 Roncalli Ele             NT        
 65   3889 Dominey, Abigail              06 Roncalli Ele             NT        
 66   3890 Dominey, Brooklyn             06 Roncalli Ele             NT        
 67   3894 House, Lauren                 06 Roncalli Ele             NT        
 68   3904 Stuckless, Sara               06 Roncalli Ele             NT        
 69   3906 Woodland, Sarah               06 Roncalli Ele             NT        
 70   3912 O'Keefe, Hailee               06 St. Anne's A             NT        
 71   3916 Bennett, Haley                06 St. Augustin             NT        
 72   3925 Doyle, Chloe                  06 St. Augustin             NT        
 73   3928 Kitchen, Brooklyn             06 St. Augustin             NT        
 74   3936 Yetman, Cassie                06 St. Augustin             NT        
 75   3946 McEvoy, Lily                  06 St. Bernard'             NT        
 76   3949 Murphy, Sarah                 06 St. Bernard'             NT        
 77   3957 Tuff, Rachael                 06 St. Bernard'             NT        
 78   3982 Nurse, Katherine              06 St. Francis              NT        
 79   3983 Orsborn, Hannah               06 St. Francis              NT        
 
Event 6  Boys 1130 Meter Run CC Born in 2006 (62)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 10:45 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1620 Clarke, Connor                06 St. Kevin's              NT        
  2   1621 Dinn, Mitchell                06 St. Kevin's              NT        
  3   1622 Hennessey, Aaron              06 St. Kevin's              NT        
  4   1623 Howlett, Colby                06 St. Kevin's              NT        
  5   1637 McIsaac, Sam                  06 St. Mary's E             NT        
  6   1648 Collins, Jack                 06 St. Matthew'             NT        
  7   1653 Finn, Cody                    06 St. Matthew'             NT        
  8   1654 Finn, Connor                  06 St. Matthew'             NT        
  9   1698 Ezekiel, Benjamin             06 St. Teresa's             NT        
 10   2572 Clarke, Ethan                 06 Vanier Eleme             NT        
 11   2579 Stoodley, Ashton              06 Vanier Eleme             NT        
 12   3493 Hayden, Warren                06 Baltimore Sc             NT        
 13   3503 Power, Evan                   06 Baltimore Sc             NT        
 14   3504 Reddy, Landon                 06 Baltimore Sc             NT        
 15   3510 Ryan, Zachery                 06 Baltimore Sc             NT        
 16   3514 Walsh, Nathaniel              06 Baltimore Sc             NT        
 17   3524 Askar, Omar                   06 Bishop Abrah             NT        
 18   3540 Yahia, Mustafa                06 Bishop Abrah             NT        
 19   3541 Andrews-Power, Isaac          06 Bishop Feild             NT        
 20   3543 Baillie, Palmer               06 Bishop Feild             NT        
 21   3545 Facey, Noah                   06 Bishop Feild             NT        
 22   3547 Flynn, Robin                  06 Bishop Feild             NT        
 23   3553 Moyes-Vaandering, Gabriel     06 Bishop Feild             NT        
 24   3576 Matthews, Corey               06 Cbs Elementary           NT        
 25   3584 Brake, Adrien                 06 École des Gr             NT        
 26   3585 Dehane, Chaouki               06 École des Gr             NT        
 27   3617 Knight, Andy                  06 Hazelwood El             NT        
 28   3625 Dalton, Franky                06 Holy Cross E             NT        
 29   3634 Hickey-Nugent, Tristan        06 Holy Cross E             NT        
 30   3643 Quinlan, Peter                06 Holy Cross E             NT        
 31   3654 Smith, Jayden                 06 Holy Family              NT        
 32   3695 Barbeau, Ethan                06 Juniper Ridg             NT        
 33   3699 Carpenter, Benjamin           06 Juniper Ridg             NT        
 34   3700 Codner, Nicholas K            06 Juniper Ridg             NT        
 35   3711 Green, Sean                   06 Juniper Ridg             NT        
 36   3715 Howse, Joel                   06 Juniper Ridg             NT        
 37   3735 Yetman, Riley                 06 Juniper Ridg             NT        
 38   3737 Gottliebsen, Jasper           06 Lakecrest In             NT        
 39   3738 Lambe, Jacob                  06 Lakecrest In             NT        
 40   3741 Smith, Rory                   06 Lakecrest In             NT        
 41   3746 Avery, Nolan                  06 Macdonald Dr             NT        
 42   3750 Irumva, Thieiry               06 Macdonald Dr             NT        
 43   3761 Tucker, Kyle                  06 Macdonald Dr             NT        
 44   3767 Barrett, Owen                 06 Mary Queen o             NT        
 45   3769 Butler, Matt                  06 Mary Queen o             NT        
 46   3781 Kavanagh, Matthew             06 Mary Queen o             NT        
 47   3783 Kirby, Scott                  06 Mary Queen o             NT        
 48   3795 Roche, Keegan                 06 Mary Queen o             NT        
 49   3842 Bartlett, Nathan              06 Octagon Pond             NT        
 50   3878 Hamlyn, Benjamin              06 Rennie's Riv             NT        
 51   3897 Pearce, Nate                  06 Roncalli Ele             NT        
 52   3898 Reelis, Daniel                06 Roncalli Ele             NT        
 53   3900 Short, Austin                 06 Roncalli Ele             NT        
 54   3908 Hussey, Zachary               06 St. Anne's A             NT        
 55   3909 King, Jeffrey                 06 St. Anne's A             NT        
 56   3915 Webber, Matthew               06 St. Anne's A             NT        
 57   3917 Bickford, Brandon             06 St. Augustin             NT        
 58   3939 Chafe, Cameron                06 St. Bernard'             NT        
 59   3951 O'Driscoll, Thomas            06 St. Bernard'             NT        
 60   3973 Davis, Jack                   06 St. Francis              NT        
 61   3977 Martyn, Hanz                  06 St. Francis              NT        
 62   3984 Rose, Gavin                   06 St. Francis              NT        
 
Event 7  Girls 1630 Meter Run CC Born in 2005 (13)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 11:00 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1672 Coady, Sarah                  05 St. Paul's J             NT        
  2   1675 Hu, Annie                     05 St. Paul's J             NT        
  3   1676 Hu, Jenna                     05 St. Paul's J             NT        
  4   2581 Hudson, Juliette              05 Villanova Ju             NT        
  5   3477 Aylward, Kelly                05 Baltimore Sc             NT        
  6   3498 Mulcahy, Matilda              05 Baltimore Sc             NT        
  7   3560 Castro, Jazmin                05 Brother Rice             NT        
  8   3562 Dodd, Maria                   05 Brother Rice             NT        
  9   3564 Pelley, Stephanie             05 Brother Rice             NT        
 10   3583 Strang, Reagan                05 Donald C. Ja             NT        
 11   3717 Jones, Meredith               05 Juniper Ridg             NT        
 12   3718 Manor, Riley                  05 Juniper Ridg             NT        
 13   3734 Woods, Natalie                05 Juniper Ridg             NT        
 
Event 8  Boys 1630 Meter Run CC Born in 2005 (21)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 11:15 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1665 Murrin, David                 05 St. Matthew'             NT        
  2   1673 Dawe, Mason                   05 St. Paul's J             NT        
  3   1678 Pepe, Matteo                  05 St. Paul's J             NT        
  4   1679 Reid, Aaron                   05 St. Paul's J             NT        
  5   1682 Corbett, Alex                 05 St. Peter's              NT        
  6   1686 Edwards, Cameron              05 St. Peter's              NT        
  7   1688 Fahey, Alexander              05 St. Peter's              NT        
  8   1689 Hawco, Jacob                  05 St. Peter's              NT        
  9   2583 Young, Zach                   05 Villanova Ju             NT        
 10   3508 Ryan, Jeremiah                05 Baltimore Sc             NT        
 11   3518 Decker, Dylan                 05 Beaconsfield             NT        
 12   3519 Murphy, Luke                  05 Beaconsfield             NT        
 13   3563 Gardner, Eric                 05 Brother Rice             NT        
 14   3566 Durnford, Rylon               05 Carbonear Ac             NT        
 15   3592 Lawlor, Brady                 05 École interm             NT        
 16   3696 Barbeau, Isaac                05 Juniper Ridg             NT        
 17   3705 Fortune, Eric                 05 Juniper Ridg             NT        
 18   3765 Lee, Oliver                   05 MacDonald Dr             NT        
 19   3817 Parrott, Adam                 05 Mount Pearl              NT        
 20   3868 Avery, Thomas                 05 Portugal Cov             NT        
 21   3967 Butler, Jonathan              05 St. Francis              NT        
 
Event 9  Girls 1630 Meter Run CC Born in 2003-04 (16)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 11:30 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1674 Gibbons, Reagan               04 St. Paul's J             NT        
  2   1677 Noseworthy, Clare             04 St. Paul's J             NT        
  3   1690 Hawco, Kaitlin                03 St. Peter's              NT        
  4   1691 Somerton, Catherine           04 St. Peter's              NT        
  5   1694 Tulk, Victoria                04 St. Peter's              NT        
  6   3505 Rossiter, Mackenzie           03 Baltimore Sc             NT        
  7   3521 Walsh, Grace                  03 Beaconsfield             NT        
  8   3561 Chipman, Julia                04 Brother Rice             NT        
  9   3608 Simpson, Jenni                04 Glovertown A             NT        
 10   3683 Blackmore, Hannah             03 Holy Trinity             NT        
 11   3686 Summers, Charlie              03 Holy Trinity             NT        
 12   3742 Youden, Clare                 03 Lakecrest In             NT        
 13   3763 Bishop, Rachel                03 MacDonald Dr             NT        
 14   3816 Johnson, Emberley             04 Mount Pearl              NT        
 15   3869 Hall, Jessica                 04 Portugal Cov             NT        
 16   3959 Miller, Ashlyn                03 St. Bonavent             NT        
 
Event 10  Boys 1630 Meter Run CC Born in 2003-04 (27)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 11:45 AM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   1624 Skanes, Kyle                  04 St. Kevin's              NT        
  2   1625 Skanes, Tyler                 04 St. Kevin's              NT        
  3   1680 Bavis, Liam                   03 St. Peter's              NT        
  4   1681 Coffey, Zack                  03 St. Peter's              NT        
  5   1683 Corbett, Russell              03 St. Peter's              NT        
  6   1684 Dalton, Jayson                04 St. Peter's              NT        
  7   1685 Edney, Matthew                04 St. Peter's              NT        
  8   1687 Edwards, Nathan               03 St. Peter's              NT        
  9   1692 Sullivan, Jack                04 St. Peter's              NT        
 10   1693 Taylor, Kyle                  03 St. Peter's              NT        
 11   2580 Avery, Sam                    04 Villanova Ju             NT        
 12   3483 Carew, Ashton                 04 Baltimore Sc             NT        
 13   3487 Coady, Owen                   04 Baltimore Sc             NT        
 14   3512 Walsh, Issac                  03 Baltimore Sc             NT        
 15   3517 Connors, Riley                03 Beaconsfield             NT        
 16   3520 Pendergast, Chris             04 Beaconsfield             NT        
 17   3605 Dooley, Kyle                  04 Frank Robert             NT        
 18   3606 Hunt, William                 03 Frank Robert             NT        
 19   3607 Powell, Daniel                04 Frank Robert             NT        
 20   3663 Rossiter, Andrew              03 Holy Heart H             NT        
 21   3684 Cole, Will                    03 Holy Trinity             NT        
 22   3685 Howse, Isaac                  04 Holy Trinity             NT        
 23   3764 Lee, Milo                     03 MacDonald Dr             NT        
 24   3818 Cox, Christopher              03 Mount Pearl              NT        
 25   3870 Hedd, Cameron                 04 Portugal Cov             NT        
 26   3999 Bidgood, William              03 St. Kevin's              NT        
 27   4000 Hennessey, Liam               03 St. Kevin's              NT        
 
Event 11  Girls 2130 Meter Run CC Born in 2000/01/02 (6)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 12:00 PM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   3497 Kenny, Brooklyn               02 Baltimore Sc             NT        
  2   3609 Bonia, Caitriona              00 Gonzaga High             NT        
  3   3612 Meadus, Trinity               01 Gonzaga High             NT        
  4   3613 Pomeroy, Molly                02 Gonzaga High             NT        
  5   3661 Healey, Annika                02 Holy Heart H             NT        
  6   3819 Ledevehat, Shae               01 Mount Pearl              NT        
 
Event 12  Boys 2130 Meter Run CC Born in 2000/01/02 (10)
===============================================================================
Saturday 10/7/2017 - 12:15 PM
           Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1   3610 Chafe, Cameron                01 Gonzaga High             NT        
  2   3611 Clarke, Jake                  01 Gonzaga High             NT        
  3   3658 Aylward, Fintan               01 Holy Heart H             NT        
  4   3659 Browne, Ian                   00 Holy Heart H             NT        
  5   3660 Hayward, Jeffrey              02 Holy Heart H             NT        
  6   3662 Muzychka, Tomas               02 Holy Heart H             NT        
  7   3664 Sizov, Maxim                  01 Holy Heart H             NT        
  8   3665 Moulton, Levi                 00 Holy Spirit              NT        
  9   3854 Chislett, Michael             01 O'Donel High             NT        
 10   3961 Miller, Cullen                00 St. Bonavent             NT