Find NLAA on Facebook
Follow NLAA on twitter
 
 
 
 
 

26th Annual Warm-Up Cross Country Series for Schools
Pippy Park Driving Range, Ridge Rd, St. John's
Meet #3, October 6, 2018

Grade 7 Boys born in 2006

Results last updated - Sunday, October 07th, 2018 @ 06:00pm
                              
 
Event 8  Boys 1630 Meter Run CC Born in 2006
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Marner, Elias             06 Brother Rice              6:16    1             
  2 Peddle, Daniel            06 Juniper Ridg              6:16                  
  3 Brown, Sean               06 St. Paul's J              6:18                  
  4 Baillie, Palmer           06 Brother Rice              6:21    2             
  5 Eddy-Tremblett, Lucas     06 Mount Pearl               6:35                  
  6 Flynn, Robin              06 Brother Rice              6:38    3             
  7 Bolander, Kayden          06 Octagon Pond              6:39                  
  8 Quinlan, Andrew           06 MacDonald Dr              6:40                  
  9 Hopkins, Nathan           06 Juniper Ridg              6:42                  
 10 Reddy, Landon             06 Baltimore Sc              6:47                  
 11 Mack, David               06 St. Matthew's Elem        6:48                  
 12 Power, Evan               06 Baltimore Sc              6:48                  
 13 McGrath, Jacob            06 MacDonald Dr              6:50                  
 14 Chafe, Cameron            06 Mobile Central High       6:57                  
 15 Roche, Keegan             06 St. Paul's J              7:11                  
 16 Ladu, Rama                06 Rennie's Riv              7:25                  
 17 Mohammed, Alehamolou      06 Learys Brook              7:36                  
 18 Walsh, Nathaniel          06 Baltimore Sc              7:44                  
 19 Young, Desmond            06 St. Matthew's Elem        8:19                  
 20 Lush, Marcus              06 St. Kevin's               8:27                  
 21 Lambe, Jacob              06 Lakecrest In              8:29                  
 22 Ezeiel, Ben               06 Brother Rice              8:30    4             
 23 Kane, Matthew             06 Cowan Height              8:32                  
 24 Culp, Haelan              06 Lakecrest In              9:17                  
 25 Bridon-Bridle, Finlay     06 Beaconsfield              9:30                  
 26 Whitten, Dylan            06 Cowan Height             11:10                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Brother Rice Junior High     10    1    2    3    4                         
      Total Time:    27:45.00                                                    
         Average:     6:56.25                                                    


Return to Results