29th Annual Cojones Cross-country Series for Schools
Bowring Park, St. John's

Meet #2, October 1, 2022
Organized by NLAA

Grades 8 & 9 Girls and Boys 1800m

Results last updated - Sunday, October 02nd, 2022 @ 11:08am
Event 8  Mixed 1800 Meter Run CC Grades 8-9
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 1800 Run
  1 #1432 Duffett, Allison   W09 MacDonald Dr Jr           6:40
  2 #1122 Noseworthy, Andie  W09 Brother Rice              6:52
  3 #1825 Yetman, Clara      W08 St. Paul's J              6:53
  4 #1836 Tuff, Victoria     W08 St. Peter's JrHS          6:58
  5 #1827 Andrews, Baileigh  W08 St. Peter's JrHS          7:06
  6 #1742 Wishart, Makenzie  W09 St. Bonavent              7:07
  7 #1531 Rose, Jorja        W08 Mount Pearl Int           7:27
  8 #1172 Campbell, Alexandr W09 École Rocher              7:32
  9 #1430 Bennett, Ciara     W09 MacDonald Dr Jr           7:34
 10 #1345 Quinton, Isabelle  W08 Holy Spirit               7:35
 11 #1416 Upward, Raya       W08 Learys Brook              7:38
 12 #1901 Heffernan, Georgia W09 Brother Rice              7:43
 13 #1198 Bishop, Ava        W09 Frank Robert              7:43    1
 14 #1097 McCrate, Bridget   W08 Brookside In              7:43
 15 #1090 Furey, Rachael     W08 Brookside In              7:44
 16 #1925 Barron, Bridget    W09 St. Paul's J              8:06
 17 #1392 Bishop, Alexia     W09 Lakecrest In              8:09
 18 #1210 Wong, Georgia      W09 Frank Robert              8:13    2
 19 #1900 Heffernan, Anna    W09 Brother Rice              8:16
 20 #1117 Dodd, Sarah        W08 Brother Rice              8:17
 21 #1093 Hollett, Claire    W09 Brookside In              8:39
 22 #1115 Chipman, Kara      W08 Brother Rice              8:39
 23 #1204 Smith, Riley       W08 Frank Robert              9:16    3
 24 #1120 Mongiat Kelly, Ava W09 Brother Rice              9:48
 25 #1823 Dunne, Sophie      W09 St. Paul's J             10:03
 26 #1118 Fortune, Olive Eve W09 Brother Rice             10:28
 27 #1888 Batt, Hailey       W09 Villanova Ju             11:04
 28 #1824 Mendoza, Laura     W09 St. Paul's J             11:12
 29 #1025 Campbell, Lily     W09 Anchor Academy           11:13
 30 #1202 Peach, Katelyn     W08 Frank Robert             11:34    4
 31 #1055 Leonard, Abby      W08 Beaconsfield             11:57
 32 #1895 Golden-Penney, Sar W09 Villanova Ju             13:51
 33 #1398 Meaney, Veronica   W09 Lakecrest In             15:34
    #1039 Jordan, Addison    W13 Baltimore Sc                DQ


Results - Men 1800 Run
  1 #1431 Douglas, Aidan     M07 MacDonald Dr Jr           5:40    1
  2 #1433 Earle, Matthew     M09 MacDonald Dr Jr           6:17    2
  3 #1926 Ryan, James        M08 St. Paul's J              6:17
  4 #1197 Andersen, Jonathan M09 Frank Robert              6:31    3
  5 #1125 Parmiter, George   M09 Brother Rice              6:37
  6 #1344 Penney, Carter     M08 Holy Spirit               6:40
  7 #1835 Peddle, Isaac      M08 St. Peter's JrHS          6:42    4
  8 #1098 Moores, Daley      M09 Brookside In              6:52
  9 #1829 Curry, Malcolm     M08 St. Peter's JrHS          7:00    5
 10 #1201 Gosse, Aiden       M08 Frank Robert              7:10    6
 11 #1912 Piercey, James     M09 MacDonald Dr Jr           7:12    7
 12 #1828 Barnable, Matis    M08 St. Peter's JrHS          7:16    8
 13 #1116 Coady, Jack        M09 Brother Rice              7:22
 14 #1830 Emberley, Nason    M08 St. Peter's JrHS          7:26    9
 15 #1434 Fitzgerald, Alex   M09 MacDonald Dr Jr           7:27   10
 16 #1833 Hickey, Cole       M08 St. Peter's JrHS          7:34   11
 17 #1382 Harvey, Mitchell   M08 Juniper Ridg              7:42
 18 #1209 Walsh, Cole        M08 Frank Robert              7:42   12
 19 #1396 Hyde, Alex         M07 Lakecrest In              7:50
 20 #1031 Snow, Lincoln      M09 Anchor Academy            7:51
 21 #1343 Lynch, Parker      M08 Holy Spirit               7:59
 22 #1133 Jenkins, Tristan   M09 Carbonear Academy         8:08
 23 #1203 Rowsell, Porter    M09 Frank Robert              8:14   13
 24 #1889 Bishop, Nathan     M08 Villanova Ju              8:39
 25 #1641 Lodge, Alex        M09 Paradise Int              8:54
 26 #1644 Vardy, Luke        M09 Paradise Int             11:05
 27 #1119 Hodder, Haydyn     M08 Brother Rice             15:28
 28 #1114 Auchinleck-Benoit, M09 Brother Rice             15:41

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men 1800 Run
   1 MacDonald Drive Jr H /sj     20    1    2    7   10
      Total Time:    26:36.00
         Average:     6:39.00
   2 St. Peter's Junior High/M    26    4    5    8    9   11
      Total Time:    28:24.00
         Average:     7:06.00
   3 Frank Roberts Junior High    34    3    6   12   13
      Total Time:    29:37.00
         Average:     7:24.25
Results - Women 1800 Run
   1 Frank Roberts Junior High    10    1    2    3    4
      Total Time:    36:46.00
         Average:     9:11.50

Copyright © NLAA 2022