Carved by the Sea Bay Roberts 10km

Sunday, July 21st, 2019, Bay Roberts, Newfoundland
New World Running Club
2019 Toyota Plaza High Performance Road Running Series - Race #8
Results last updated - Tuesday, August 13th, 2019 @ 04:33pm
POS    #      NAME                        TIME    F/M        AGE  CAT
1     2234 ALEXANDER PITTMAN (RRCG)       35:46   M(1)      U20     1
2     2219 DARREN JENSEN (ANER)           38:38   M(2)      40-49   1
3     2243 DON WILLIAMS (ANER)            42:41   M(3)      60-69   1
4     2246 PETER SOUCY (ANER)             43:22   M(4)      50-59   1
5     2231 BETSY NICHOLSON                43:30   F(1)      30-39   1
6     2229 MELANIE MERCER                 43:48   F(2)      20-29   1
7     2245 MARGO SOUCY (ANER)             44:01   F(3)      40-49   1
8     2238 ERIC SMITH                     44:33   M(5)      50-59   2
9     2204 GUY BEAZLEY (ANER)             44:51   M(6)      60-69   2
10    2213 LLOYD DAWE                     45:42   M(7)      50-59   3
11    2228 SUSAN MARTYN (ANER)            47:28   F(4)      40-49   2
12    2203 CHARLENE BEAZLEY (ANER)        47:39   F(5)      30-39   2
13    2216 JANET FUREY (ANER)             48:09   F(6)      60-69   1
14    2212 MELANIE CULLETON               48:23   F(7)      30-39   3
15    2224 RICK LAWES                     49:23   M(8)      60-69   3
16    2221 MORGAN KEARLEY                 49:49   F(8)      20-29   2
17    2209 BEVERLY BROMLEY                50:50   F(9)      40-49   3
18    2232 ANGELA NORMAN                  52:07   F(10)     30-39   4
19    2242 MARTHA SWEETING                52:14   F(11)     50-59   1
20    2214 RICHARD DEVEAU                 52:31   M(9)      30-39   1
21    2222 JANICE KENNEDY                 52:34   F(12)     30-39   5
22    2201 STEPHANIE ABBOTT               52:53   F(13)     30-39   6
23    2240 LAURA SULLIVAN                 53:03   F(14)     20-29   3
24    2211 MATTHEW COLBERT                53:17   M(10)     20-29   1
25    2237 KIM ROWSELL                    53:35   F(15)     40-49   4
26    2244 WALTER YETMAN                  53:56   M(11)     50-59   4
27    2207 WILLIAM BISHOP                 54:01   M(12)     30-39   2
28    2241 RON SULLIVAN                   55:00   M(13)     70-79   1
29    2220 BERNADETTE JERRETT             55:10   F(16)     60-69   2
30    2215 DENNIS FLYNN (ANER)            55:29   M(14)     50-59   5
31    2239 LISA STRIDE                    55:49   F(17)     40-49   5
32    2226 KEAIRA LAWRENCE-POND           57:41   F(18)     U20     1
33    2225 TRACY LAWRENCE                 57:42   F(19)     40-49   6
34    2202 FLORENCE BARRON                58:48   F(20)     80+     1
35    2223 PAULA KRATS                    58:50   F(21)     40-49   7
36    2218 HAROLD HARDIMAN              1:01:35   M(15)     60-69   4
37    2217 LORNE GRANT                  1:01:43   M(16)     30-39   3
38    2205 DAYLE BIGGIN                 1:02:19   F(22)     40-49   8
39    2206 WILLIAM BIGGIN               1:03:28   M(17)     50-59   6
40    2233 JOY PENNEY                   1:04:15   F(23)     40-49   9
41    2210 JUNE CLARKE                  1:06:17   F(24)     60-69   3
42    2208 DANIELLE BOWERING            1:07:40   F(25)     20-29   4
43    2235 SARAH PYNN                   1:07:40   F(26)     20-29   5